OnePlus 9 Pro kamera arayüzü sızdırıldı

OnePlus 9 Pro kamera arayüzü sızdırıldı

OnePlus 9 Pro ile ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bugün ortaya çıkan son sızıntı ise, cihazın kamera arayüzünü ortaya koyuyor. İşte OnePlus 9 Pro kamera arayüzü.

OnePlus’ın yeni en üst seviye telefonu Mart ayında piyasaya sunulacak. Bu yeni model, yalnızca bazı ilginç özelliklere sahip olmakla kalmayacak, aynı zamanda kamera uygulaması için yeni bir arayüze sahip olacak.

Bugün itibari ile, OnePlus 9 Pro’nun daha fazla sayıda teknik özelliğine ve bu yeni arayüzün bazı ekran görüntülerine ulaşmış bulunuyoruz. OnePlus serisinin en iyi modeli olacak bu cihaz hakkında zaten çok fazla bilgiye sahibiz, ancak bugün ortaya çıkan görüntüler, bize yeni kamera arayüzü ile ilgili oldukça ilginç ve yararlı bilgiler sağlyor.

OnePlus 9 Pro yeni kamera arayüzü

Bu yıl piyasaya sürülecek olan OnePlus 9, standart model, Pro model ve Lite model olmak üzere teknik özellikleri bir birine benzer üç farklı model şeklinde gelecek. Geçen yıl T serisi piyasaya sürülmediği için bu yıl gelecek yeni üst düzey modelin bizlere OnePlus 8 Pro modelinden daha önemli değişiklikler sunması bekleniyor.

Yeni model ile ilgili önemli haberler, yalnızca donanımını ile ilgili değil. Aynı zamanda OxygenOS içerisindeki kamera arayüzü tasarımının yeniden yapılandırılması da var.

OnePlus 9 Pro Yeni kamera arayüzü nasıl?

Bugün, kamera arayüzündeki değişiklikleri gösteren birkaç ekran görüntüsü sızdırıldı. Bu görüntülerde yeni kamera arayüzünün yanı sıra, kameranın sunduğu bazı özelliklerle ilgili bilgileri de görebilirsiniz. Örneğin, 30 fps’de 8K çözünürlükte video kaydetme imkanı.

Onaylanmış teknik özelliklerinin bir parçası

Sızıntılar, cihazın teknik özellikleri ile ilgili bizlere çok sayıda bilgi veriyor. Buna göre OnePlus 9 Pro, 120 Hz yenileme hızına sahip Fluid AMOLED teknolojili 6,7 inç bir ekran ile birlikte gelecek. 2021 yılında Android akıllı telefonlarda görebileceğimiz en güçlü işlemci Snapdragon 888 ile destekelenecek olan cihaz RAM 8 GB ve 128 GB dahili depolama alanı ile birlikte satışa sunulacak.

Arka tarafta dörtlü kamera kurulumu yer alacak. Bunlar 48 MP, 50 MP, 8 MP ve 2 MP olmak üzere 4 farklı görevdeki sensörden bir araya gelecek. Cihaz Android 11 işletim sistemi ile birlikte gelecek ki bu beklediğimiz bir şeydi.

Netice olarak ifade etmek gerekirse şu an OnePlus 9 Pro ile ilgili pek çok bilgiye sahibiz. Tabi bu bilgiler şu an için birer sızıntı ve söylentiden ibaret kalıyor. Şirket tarafından yapılmış resmi bir açıklama, teyit veya doğrulama bulunmuyor.

Exit mobile version