in

Onur Karahayıt Yandex Türkiye’nin genel müdürü oldu

onur karahayıt

Onur Karahayıt Yandex Türkiye’ye yeni genel müdür olarak atandı.

Popüler navigasyon ve arama motorunun yanı sıra başla pek çok servisi olan teknoloji şirketi Yandex’te organizasyonel yapıda yeni atamalar gerçekleşti. Onur Karahayıt Yandex Türkiye Genel Müdürü oldu. Daha önceden Ülke Müdürü olarak görev yapan Karahayıt, artık Yandex’in Türkiye’deki tüm faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Avrupanın en büyük şirketlerinden biri olan Yandex, Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor. Şirket performansını geliştirmek için organizasyonel yapıda değişikliğe giden Yandex, yeni bir atama gerçekleştirdi. En son şirket bünyesinde ülke müdürü olarak görev yapan Onur Karahayıt, şirketin genel müdürü olarak yeni görevine başladı. 2014’ten bu yana Yandex Türkiye bünyesinde görev alan Karahayıt, artık ürün geliştirme, pazarlama ve satış faaliyetlerinin yanı sıra şirketin idari işlerini de kapsayan tüm operasyonuna liderlik yapacak.

Onur Karahayıt kimdir?

Onur Karahayıt, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu. Yüksek lisansını ABD’de The Ohio State University’de tamamlayan Karahayıt, NASA’da 2 yıl boyunca Mars yüzeyinin robotlarla haritalanması konusunda araştırmacı olarak aktif görev aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yandex Navigasyon, Toyota ile iş birliği yapıyor

Sonrasında Trimble ve Intergraph gibi navigasyon ve haritacılık sektörü ile entegre bir şekilde çalışan teknoloji üreticilerinin ABD’deki genel merkezlerinde ürün müdürü ve proje müdürü olarak çalıştı. Buradan Avrupa Genel Merkezi’ne atanan Karahayıt, şirketin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden sorumlu satış müdürü pozisyonunda görev aldı.