in

Otomatik silahlı, pompalı tüfekli Pokemon şampiyonu

Boston’da düzenlenen ve dün sona eren Pokemon Dünya Şampiyonası esnasında belki de büyük bir felaketin eşiğinde dönüldüğü, Boston Polisi’nin yaptığı bir açıklama ile ortaya çıktı.Katılımcıların gözünden kaçmayan olağandışı güvenlik önlemleri, forumlarda da ufak çaplı bir gündem yaratmıştı. Polisin, şampiyonanın yapıldığı alana giderken durduğu bir aracın içinden, tam otomatik bir saldırı tüfeği olan bir adet AR-15, bir pompalı av tüfeği, yüzlerce mermi ve fişeklik cephane ve bir av bıçağı çıktı.

O kadar mermi ve fişek boşa gitmiş. Oraya bir U.S.A yazamamışlar!
O kadar mermi ve fişek boşa gitmiş. Oraya bir U.S.A yazamamışlar!

Aracın içindeki James Stumbo (27) ve Kevin North’un (18) şampiyonadan önce Facebook üzerinden AR-15 ve pompalı tüfeğin olduğu bir fotoğrafı; “Dünya şampiyonası için hazırız, bekle bizi Boston!!!” mesajı ile yayınladıkları ve bunun “özel bir güvenlik” şirketi/birimi tarafından Boston Polisi’ne bildirildiği açıklandı.

İşin garip bir yanı her iki zanlının da katılması o kadar da kolay olmayan bu turnuvada yarışmaya hak kazanmış uzman Pokemon oyuncuları olmaları, o kadar uzmanlar ki James Stumbo, Nebraska Eyalet Şampiyonu ünvanıyla şampiyonaya katılacaktı. Merak edenler için oyun kartlarla, iki oyuncunun iki hakem gözetiminde karşılıklı oynadığı, bir masaüstü kart oyunu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hayat ve oyunları bağlayan 5 garip rastlantı

Engellenen olası katliamı coşkuyla kutlayan Pikachu’lar.