in

Panasonic Microsoft’u seçti

Panasonic, Microsoft Bulut Çözümleri Sağlayıcısı programına katılan ilk dayanıklı mobil bilişim sağlayıcısı oldu. Müşteriler Windows Autopilot ile hizmete alarak, BT’nin yönetimi için harcanan süreyi büyük ölçüde azaltıyor ve kullanıcı deneyimini önemli derecede iyileştiriyor.

Müşterileri, Windows Autopilot ile yönetme seçeneğini tercih edebiliyorlar.

Müşteriler Windows 10 Pro’lu Panasonic TOUGHBOOK notebook veya tabletlerin siparişlerini verirken yapılandırmayı ve hizmete alma işlemlerini Windows Autopilot ile yönetme seçeneğini tercih edebiliyorlar. Panasonic daha sonra cihazların donanımını Cardiff’teki Avrupa yapılandırma ve hizmet merkezinde buluta kaydediyor. Bu hizmet, her cihazın yapılandırma ayarının buluta gönderilmesini sağlıyor. Bir sonraki aşamada cihazlar doğrudan kullanıcılara gönderiliyor. Kullanıcılar da cihazı kutudan çıkardığında, şirketlerine ait kurulum için gerekli yapılandırma bulut üzerinden otomatik olarak cihaza ulaştırılıyor.

Panasonic yetkilisi Jon Tucker, konuyla ilgili şunları söyledi; “Bu yeni hizmete alma seçeneği, farklı konumlarda çalışanlar bulunduğu veya yüzlerce cihazın yapılandırılması gereken durumlarda müşterilere önemli avantajlar sunuyor. BT ekiplerini her cihaza aynı imajı yükleme zorunluluğundan kurtarıyor ve hizmete alım ve yönetim işlemlerini otomatikleştiriyor.”

Windows Autopilot, ilk hizmete alımdan ömrünün sonuna kadar Windows cihazlarının yaşam döngüsünün her aşamasını hem BT hem de son kullanıcılar için basitleştiriyor. Bulut temelli hizmetlerden faydalanan Autopilot, hizmete almanın, yönetmenin ve cihazları kullanımdan çıkarmanın genel maliyetlerini, BT departmanının bu işlemler için harcaması gereken zamanı ve yönetmesi gereken altyapı miktarını düşürürken son kullanıcıların tamamına kolay bir kullanım sunarak azaltıyor.

Başarılı bir hackathon nasıl düzenlenir?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Panasonic, 4K ve lazer ürünleriyle ISE 2019'da