in

PC için satın alabileceğiniz en iyi SSD’ler (2020)

En iyi SSD Modelleri - PC için satın alınabilecek en iyi SSD'ler (2020)
En iyi SSD Modelleri - PC için satın alınabilecek en iyi SSD'ler (2020)

PC için piyasadaki en iyi SSD’ler

Son yıllarda veri depolama konusunda adını sıkça duyduğumuz SSD, sahip olduğu teknoloji sayesinde verileri çok hızlı bir şekilde depolar ve okur. Sabit sürücülere nazaran daha az enerji harcar ve çok daha dayanıklıdır. Peki en iyi SSD modelleri hangileri?

Samsung 970 Evo Plus

Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafından geliştirilen 970 Evo Plus SSD modeli, listemizin ilk sırasında yer almayı hak ediyor. Bu model kullanıcılarına sunduğu üst düzey performans, oldukça makul fiyat ve çeşitli kapasite seçimleri ile her anlamda rakiplerinin önünde yer alıyor. Piyasadaki en hızlı SSD modellerinden biri olan Samsung 5 yıl garanti ile 970 Evo Plus modeline olan güvenini gözler önüne seriyor.

WD Black SN750 NVMe SSD

SSD ve HDD sektöründe kendini kanıtlamış olan Western Digital markası tarafından üretilen Black SN750 NVMe modeli, oyun bilgisayarları için kullanılabilecek en iyi SSD modellerinin başında yer alıyor. 412,5 MB/s’lik okuma hızıyla dikkat çeken bu model, üstün performansı ve uygun fiyatı ile de oyun severleri cezbediyor.

Intel Optane 905P

En İyi U.2 SSD Intel Optane 905P
Kapasite: 1,5 TB | Arayüz: 2,5 inç PCIe x4 | Garanti: 5 yıl

Optane 905P modeli Intel’in en hızlı sürücülerinden biri olma ünvanını taşıyor. 575.000 IOPS rastgele okuma ve 555.000 IOP rastgele yazma hızına sahip olan bu model bu açıdan en büyük rakipleri Samsung 970 Evo Plus ve WD Black SN750 NVMe’nin önüne geçmeyi başarıyor. Intel Optane 905P SSD modelinin tek kötü yanı ise biraz pahalı olması.

Samsung 970 Pro

Kapasite: 512 GB / 1 TB | Arayüz: PCIe Gen 3 x4 M.2 | Garanti: 5 yıl

İlginizi çekebilir:  Forza Street, artık iOS ve Android için ücretsiz

Samsung, 970 Pro modeli ile en iyi SSD modelleri listemize tekrardan girmeyi başarıyor. En iyi NVMe SSD olarak görülen Samsung 970 Pro, piyasadaki en hızlı SSD olmayı unvanını taşıyor. Şayet verilerinizi hızlı bir şekilde yazmak ve okumak istiyorsanız listenizde bulunması gereken modellerden biri de hiç şüphesiz Samsung 970 Pro.

Toshiba OCZ RD400

Şayet farklı boyutlara sahip SSD seçenekleri ile ilgileniyorsanız Toshiba tarafından üretilen OCZ RD400 modeline muhakkak bakmalısınız. En İyi PCIe SSD modeli olarak görülen bu model, 4 farklı boyuta, üç farklı form faktörüne sahiptir. Olduka hızlı bir okuma ve yazma hızı bulunan bu model 3 yıl garantili bir şekilde satılmaktadır.