in

Penta Teknoloji ve IBM’den Bulut Çözümleri

Türkiye’nin önde gelen teknoloji dağıtıcılarından Penta Teknoloji ve IBM Türkiye, bulut bilişim alanındaki strateji ve çözümlerini İstanbul’da düzenlenen özel bir etkinlikle iş ortaklarıyla paylaştı.
Penta Teknoloji Satış Pazarlama Direktörü Necmi Ön ve IBM Türkiye Küresel Çözüm Ortakları Ülke Müdürü Oral Tugay Tuntaş ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmada Penta Teknoloji’nin bulut vizyonu ve IBM’in bulut kanal stratejisinin yanı sıra IBM’in Softlayer ve Bluemix platformlarına ilişkin güncel ve kapsamlı bilgiler paylaşıldı. Ayrıca konuyla ilgili gerçek zamanlı demolara, sunumlara ve başarı öykülerine yer verildi.

Penta Teknoloji’nin Çözüm Mimarı Yalım Gündüz tarafından gerçekleştirilen ‘’IBM Bluemix IoT platformu üzerinde çalışan, Twitter ve iBeacon sistemleri ile entegre, nesnelerin interneti’’ demoları büyük beğeni topladı. Yalım Gündüz konuyla ilgili olarak “Amacımız IBM Bluemix ve sunduğu servisler sayesinde demosunu yaptığımız twitter ile entegre çalışan, IoT cihazlarından veri toplayıp analiz ederek geriye komutlar gönderebilen kapsamlı uygulamaları hayata geçirmenin ne kadar kolay olduğunu iş ortaklarımıza göstermekti. Demosunu yaptığımız uygulamalar ile katılımcılarımızın attıkları Tweet’leri kaydederek analizler yapılabildiğini, başka sistemlerle entegraryonların ne kadar kolay sağlandığını ve iBeacon sensörleri ile lokasyon analizi gibi servislerin IBM Bluemix ile neredeyse programlama bilgisi bile gerektirmeden yapılabileceğini gösterdik.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Microsoft, CyberX'i satın aldı: Azure IoT güvenliği güçlenecek

Etkinliğin beklenilenin üstünde katılımla gerçekleşmesinden dolayı memnuniyetini dile getiren Penta Teknoloji Satış Pazarlama Direktörü Necmi Ön ‘’Big Data&Analytics, IoT, Cloud ve Mobility ICT dünyasını şekillendiren en önemli mega trendlerden. Penta olarak bu teknolojilerin iş çözümlerine dönüşerek tüm paydaşlara fayda sağlayacak uygulamalarda kullanılmasını hedef olarak belirledik ve bu amaçla hızla ilerliyoruz. Etkinliğimizdeki sunumlar ve demolar bu amaç ile kurgulandı ve hayata geçirildi. Gördüğümüz ilgi, yaptıklarımız ve dile getirdiklerimiz konusunda daha da yoğun çalışmak için bizleri heyecanlandırıyor ve motive ediyor. Yeni ekonomi dünyasına uygun teknolojiler, çözümler ve satış modelleri ile iş ortaklarımıza değer katmaya devam edeceğiz.’’ dedi.