in ,

En iyi OLED TV ödülü Philips’in oldu

en iyi oled tv

Philips TV, %69 oy oranıyla birinciliği yakalayarak en iyi OLED TV seçildi.

En iyi OLED TV testi nasıl yapıldı?

İngiltere, Almanya’da ve Amsterdam’da düzenlenen, televizyon izlemekten alınan hazzı ölçen PQ (Picture Quality) testi, görüntü işleme teknolojisine sahip 163 ekran Philips OLED 804, Sony AF9, Panasonic GZ2000 ve LG C9 televizyonlarıyla gerçekleşti. Uzmanlar yarışma süresi boyunca hangi televizyonu oyladılarını bilmedi. Yarışma esnasında sadece aldıkları hazza odaklandılar. Testin ilk bölümünde Philips OLED 804 %38 oy oranı ile birinci oldu. İkinciliği Sony %30 oy oranı ile takip etti.

Testin ikinci bölümündeyse; canlı ve dinamik modlar arasında geçişler yapıldı. Bu sayede televizyonların görüntü işleme teknolojisinin direkt olarak karşılaştırılması sağlandı Philips OLED 804 canlı modda %69 oy oranı ile birinci oldu. İkinci sırada ise Panasonic GZ2000 %15 oy oranı ile yerini aldı.

Philips TV Ürün Stratejisi ve Planlama Direktörü Danny Tack test sonuçlarını yorumladı. Konu ile ilgili düşüncelerini “Philips’in sahip olduğu P5 görüntü işleme motorunun gücünü PQ testiyle kanıtlamak için yola çıktık. Philips OLED her test ve modda tutarlı skorlarla kazandı. TV’nin sahip olduğu 3.nesil P5 motoruyla piyasadaki en iyi görüntü işlemesine sahip olduğumuzu PQ testiyle kanıtladık. Sonuç hepimizi çok mutlu etti” cümleleriyle ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Philips, TV'lerdeki Hue özelliği için ışık şeridi çıkardı