Teknoloji

PlayStation 4 Pro The Last of Us Part 2 sürümü duyuruldu

Yazı:  | 

PlayStation 4 Pro The Last of Us Part 2 sürümü resmen duyuruldu. Dünyanın en büyük oyun konsolu üreticilerinden biri haline gelen Sony, 19 Haziran tarihinde lansmanı yapılacak olan The Last of Us Part 2 oyunu için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek, oyuna özel tema, avatar ve dijital içeriklerlere sahip olan yeni bir oyun konsolu modeli üretecek.

Japon teknoloji devi tarafından yapılan açıklamaya göre, ilki 2013 yılında çıkan ve kısa sürede milyonlarca oyun severe ulaşan The Last of Us Part serisinin ikincisi için özel tasarlanmış PlayStation 4 Pro konsollar piyasaya sürülecek. The Last of Us Part fanları tarafından heyecanla karşılanan gelişmenin detayları ise şu şekilde;

PlayStation 4 Pro özellikleri

Sony bu yıl içerisinde çıkarmayı planladığı PlayStation 5’den önce The Last of Us Part II için özel tasarlanmış olan PlayStation 4 Pro’yu piyasaya sürecek. Özel olarak geliştirilecek olan bu konsolun üzerinde, oyunun baş kahramanı olan Ellie’nin dövmesi yer alacak. Dövme işlemesinin yanı sıra mat siyah bir renk tasarımına sahip olacak cihazın 2 TB boyutunda bir HDD’i bulunacak.

PlayStation 4 Pro, özel tasarım DualShock 4’lere sahip olacak. The Last of Us hayranları, özel olarak tasarlanmış ürünleri ayrı ayrı alabilecek. Yani dileyen PlayStation 4 Pro’yu almak yerine yalnızca DualShock 4’e de sahip olabilecek. Aynı şekilde bu ürünlerin hiç birine ihtiyaç duymayan kullanıcılar, özel sürüm olarak piyasaya sunulacak kablosuz kulakları da ayrı bir şekilde satın alabilecek.

The Last of Us Part 2 için özel olarak geliştirilen dövme işlemeli PlayStation 4 Pro’ların bu yıl içerisinde, PlayStation 5’den bir kaç ay önce piyasaya sürülmesi bekleniyor. The Last of Us Part II oyununa özel tema, avatar ve dijital içeriklerle birlikte piyasaya sunulacak olan cihazın ABD’de 399 dolar gibi bir fiyatla satışa sunulacağı düşünülüyor. PlayStation 4 Pro’dan ayrı bir şekilde satılacak olan DualShock 4’ün ise 64 dolar gibi bir fiyata sahip olacağı ifade ediliyor.

Kullanıcıların bu yıl içerisinde çıkacak olan PlayStation 5 yerine, ondan yalnızca bir kaç ay önce çıkacak olan PlayStation 4 Pro The Last of Us Part 2 modelini tercih edip etmeyecekleri teknoloji severler tarafından merak konusu.