in

PS4’ün 3.00 yazılımı detaylandı

Digital Report

Kenshin kod adlı yazılım bugün beta sürecine giriyor. Getirdiği değişiklikler ise işte böyle:

1. PS Plus abonelerinin 1 GB’lık çevrimiçi depolama alanı (oyun save’leri için kullanılıyor) 10 GB’a yükseliyor. Bir LittleBigPlanet 3 profilinin 500 MB olduğunu düşününce sevindirici. Ne kadar alanın olduğunu görebilmen için bildirim çubuğu ve otomatik yükleme (upload) özellikleri de ayarlar menüsüne ekleniyor.

2. YouTube Live’da canlı yayın yapılabilecek. Yayınlar, hem YouTube hem de YouTube Gaming uygulamalarında ve web sitelerinde görüntülenebilecek.

3. Etkinlik merkezi geliyor. En çok oynadığın oyunların resmî canlı yayınlarını ve oyunda neler olup bittiğini görebileceksin. Örneğin Çift Kat XP haftası, belirli zamanda beliren benzersiz bir düşman ya da oyun içi mekanların mevsimlere göre dekore edilmesi gibi…

4. Arkadaşlar’a Favori Gruplar ekleniyor. Bu sayede sıkça oyun oynadığın kişilere kolayca erişip, oyununa daha hızlı başlayabileceksin.

5. Aynı şeyleri sevdiğin, aynı tarzı paylaştığın benzer insanları bir araya getirmek için topluluklar yaratabileceksin. Bu topluluklarda bir mesajlaşma alanı, ekran görüntülerinin paylaşıldığı bir alan ve sohbet ve oyunlara girme bölümü olacak. Özellikle büyük bir raid yapmak istiyorsan ama daha düzgün kimseyi tanımıyorsan, topluluktan arkadaş edinmen mümkün olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Microsoft Edge Yeni Logosuna Kavuşuyor

6. Twitter’da 10 saniyelik klipler paylaşabileceksin. Uzun videoları kısaltma özelliği bulunacak.

7. Etiketler buraya da sirayet etti. 🙁 Gerçi PlayStation kumandasıyla yazmak külfet; bu yüzden mesajlarında etiketler kullanabilir olmak rahatlatıcı.

8. Arkadaşlarının ne yaptığını daha detaylı olarak göreceksin. Hızla oyun ya da partilerine girebilecek, ekranını paylaşması için istek gönderebilecek, oynadığı oyunu satın almak istersen hızlıca alabileceksin.

9. Playstation’dan canlı yayınların listelendiği Live from Playstation uygulaması geliştirildi. Popüler ve trendde olan yayınlar daha kolay izlenebilecek.

10. Arkadaşının oynadığı oyunu izlemek mi istiyorsun? Bunun için istek göndermen mümkün olacak. O da isterse sadece ekranını paylaşabilecek, isterse de canlı yayın yapabilecek.