in

PS5 oyunları öncekilere göre daha pahalı olabilir

PS5 oyun fiyatları önceki modellere göre daha pahalı olacak
PS5 oyun fiyatları önceki modellere göre daha pahalı olacak

PS5 oyun fiyatları öncekilere nazaran daha pahalı olabilir. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir olan Japonya merkezli Sony tarafından üretilen PlayStation serisinin son modeli PS5’in bu yıl içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Oyun severler tarafından merakla beklenen konsolun 4 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan Future of Gaming isimli bir etkinlikte tanıtılması planlanıyordu. Fakat Sony söz konusu etkinliği belirsiz bir tarihe ertelediğini duyurdu.

Sony tarafından yapılan açıklamada, içinde bulunduğumuz zamanın, söz konusu etkinlik için uygun olmadığı ve yeni PlayStation 5’in daha sonra belirlenecek bir tarihte yapılacağı ifade edildi.

PS5 oyun fiyatları önceki modellere göre daha pahalı olacak

PlayStation CEO’su Jim Ryan, Koronavirüs’ün piyasalardaki etkisiyle ilgili verdiği bir röportajda, yeni modeli merakla bekleyen oyun severleri üzecek bir açıklama yaptı. 4 Haziran tarihinde ABD’de gerçekleştirilecek olan etkinliklerin Black Lives Matter olayları sebebiyle ertelendiğini belirten Ryan, yeni PS5 modelinin oyun fiyatlarının önceki modellere nazaran biraz daha yüksek olacağını ifade etti.

Oyun üreticilerinin, yeni nesil PS5’e yaraşır oyunlar geliştireceğini belirten Jim Ryan, bu sayede oyunların daha gerçekçi ve daha kaliteli bir görünüme sahip olacağını ve buna bağlı olarak maliyetin de biraz yükseleceğini açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türkiye'de oyun siparişleri korona virüs sonrasında artış gösterdi

Bu adımın oyun endüstrisinin gelişim için oldukça önemli olduğunu belirten Ryan, fiyatta yaşanacak söz konusu artışın çok büyük boyutlarda olmayacağını sözlerine ekledi.

Geliştiricilerin maliyetleri de artacak

PlayStation 5 için yapılacak iyileştirme ve geliştirmeler, oyunların daha pahalı bir fiyatla satılmasına sebep olacağı gibi, oyun geliştiricilerinin maliyetlerini de artıracak. Geliştiriciler oyunlarında daha gerçekçi grafikler ve görseller kullanacak.

Sony, PlayStation 5 için gerçekleştirdiği bu girişimlerle birlikte, kullanıcılarına en iyi kaliteyi en iyi fiyatla sunmayı hedefliyor. PlayStation CEO’su Jim Ryan da yaptığı açıklamada, satış fiyatlarının oldukça makul bir düzeyde tutulacağını ifade ediyor.

Dünyanın en çok satan oyun konsollarından biri olan PlayStation’un yeni modelinin ne zaman satışa sunulacağı henüz net olarak bilinmiyor. Fakat söz konusu ürünün bu yıl sonuna kadar görücüye çıkarılması bekleniyor.

Yorumcular, Sony’nin yeni konsolun fiyatını belirlemek için Microsoft’un Xbox’ını beklediğini düşünüyor. Uzun bir süredir oldukça büyük bir rekabet içerisinde olan iki büyük şirket, her konuda olduğu gibi fiyatlandırmada da bir birilerini etkiliyor.