in

QNB Finansbank ve AliExpress işbirliği ile KOBİ’lere fırsat

QNB Finansbank ve AliExpress

QNB Finansbank, İhracat konusunda geniş ve özel paketleri ile tüm işletmelerin yanında olmaya devam ederken, AliExpress ile yaptığı anlaşmayla e-ihracat için KOBİ’lere özel sunacağı avantajları duyurdu. e-ticaretin dünya genelindeki yükselişi devam ederken, dünyanın en büyük çevrimiçi B2B ticaret platformu olan Alibaba’nın son tüketiciye yönelik e-ticaret platformu AliExpress ile iş birliği kapsamında QNB Finansbank, KOBİ müşterilerine pek çok avantaj sağlayacak.

QNB Finansbank ve AliExpress, ihracat avantajı sağlıyor

KOBİ’lerin dijital dönüşümünde öncü bir rol üstlenen QNB Finansbank, AliExpress’teki Türk e-ihracatçılara yönelik sunacağı özel avantajları hayata geçirdi. İhracatçılar, QNB Finansbank-AliExpress iş birliği çerçevesinde, AliExpress’te 150’den fazla ülkeye satış yapıyorlar. Ayrıca QNB Finansbank hesabına gelecek ihracat bedellerindeki transfer masraflarında avantaj elde edecek. İlk ihracat bedeli ardından bir yıl boyunca ATM’den para çekme limitlerinde artış olacak. Bankacılık işlemlerinde ücret istisnası sağlayan KOBİ Rahat paketlerinden indirimli olarak faydalanma hakkı olacak. Aynı zamanda Dijital Köprü üyeliği avantajlarına sahip olabilecekler.

Konuyla ilgili konuşanQNB Finansbank Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ömür Tan şunları söyledi; “Müşterilerimizin dijital dünyaya ayak uydurmaları ve e-ticaretin sunduğu imkanlardan yararlanmasını sağlamak amacıyla hayata geçirdiğimiz bu iş birliğiyle tüm ihracatçılarımızın uluslararası pazarlarda var olmalarını ve rekabet edebilmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Ülkemizin en büyük itici gücü olan ihracatçıların desteklenmesi Türkiye ekonomisinin de desteklenmesi anlamına geliyor. Dijital ve teknolojik gelişmelere paralel olarak son dönemde yaşadığımız pandemiyle de birlikte, büyüklüğü 80 milyar doları aşan e-ticaret artık alternatif bir kanal değil. Türkiye’deki ihracatçı KOBİ’lerin de bu alandaki gelişmelerden faydalanmaları, markalarını büyütmeleri ve rekabet edebilmelerini sağlamak amacıyla QNB Finansbank olarak AliExpress ile Türkiye’deki ilk iş birliğine imza atan banka olduk. Bu iş birliği ile platformda yer alan Türk ihracatçılara destek vermekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz.”