in

Qualcomm 3D Sonic Max, iki parmak okuyacak

Qualcomm geçtiğimiz günlerde yepyeni bir parmak izi okuyucu çıkaracağını duyurdu. 3D Sonic Max olarak adlandırdıkları bu ikinci nesil yeni okuyucu, ilkinden tam 17 kat daha büyük. Hatta o kadar büyük ki, aynı anda iki parmak izini de algılayabiliyor ve daha güvenilir bir kimlik doğrulama deneyimi sunuyor.

Şirket, birinci nesil parmak izi okuyucusu 3D Sonic Sensor’ün mevcut parmak izi okuyuculardan daha güvenilir olduğunu iddia ederken, kullanıcılar düzgün çalışmama, yavaş kalma gibi pek çok sorunla karşılaştırmıştı. Bu sorunların nedenlerinden biri de kullanıcının izi okutacağı parmağı doğru noktaya koyamamasıydı.

3D Sonic Max eski parmak izi okuyucudan 17 kat büyük

Yeni parmak izi okuyucu ise bu ve bunun gibi pek çok sorunu ortadan kaldırdığı belirtiliyor. 3D Sonic Sensor, 4 x 9 mm boyutlarındayken, yeni okuyucu olan 3D Sonic Max, 20 x 30 mm boyutlarında, yani eskisinden tam 17 kat daha büyük. Qualcomm’a göre bu durum eski problemlerin hepsini ortadan kaldırıyor, çünkü algılayıcı boyu büyüdükçe kullanıcıya daha kolay bir parmak yerleştirme deneyimi sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Netflix filmleri sinemalara geliyor

Şu an için yeni 3D Sonic Max’in bu sorunları gerçekten ortadan kaldırıp kaldırmadığını anlamak için 2020 yılında yeni okuyucuyu kullanacak olan markaları beklemek gerekiyor. Bu markaların hangileri olacağına dair kesin bir bilgi yok, ancak söylentiler arasında Apple’ın da adı geçiyor.