in

Razer Kishi oyun kumandası, iPhone için de çıkıyor

Razer’ın, telefonlar için ürettiği Switch benzeri oyun kumandası iPhone ile birlikte Apple evrenine geliyor…

Razer iPhone oyun kumandası özellikleri

Apple’ın, oyun politikalarında App Store’da birtakım değişiklikler yapıp, kuralları gevşetmesinin ardından Razer, iPhone’a özel oyun kumandasını piyasaya sürdü. Kishi adlı oyun kumandasının iPhone uyumlu sürümü, 100 dolardan piyasaya çıktı. Dünya çapında fiyat aralıkları ile ilgili net bir bilgi olmasa da, fiyat yaklaşık 80 Sterlin, yani 100 Dolar, 750 Türk lirası dolaylarında. Ürün, Haziran ayında Android için geliştirdiği modelin bir benzerini piyasaya sürdü. Android için geliştirilen oyun kumandasının fiyatı da 80 dolardı.

MFi sertifikalı olan Razer iPhone oyun kumandası, iPhone 6 Plus ve üst modellerle çalışabilecek. Lightning ile bağlantı kurulabilen oyun kumandası, geçişli şarj özelliğine sahip. Ancak ses desteği bulunmuyor.

Oyun kumandası, Apple Arcade aboneliğine dahil olanlar başta olmak üzere, telefona aktarılan oyunlarla da çalışıyor.

Kishi, ekranın her iki tarafına da takılan yapılarla, Nintendo Switch benzeri bir tasarımı sunuyor. Ancak diğer oyun kumandaları gibi, Bluetooth ile bağlantı yerine lightning bağlantısı, Kishi’yi farklı kılıyor.

Kishi oyun kumandası, bugünden itibaren Apple Store’da satışa sunulacak. 22 Eylül’den itibarense, perakende olarak Apple mağazalarında yer alacak. 100 dolar belki pahalı gelebilir, ancak 80 dolarlık oyun kumandası da Android için pahalı bulunmuştu. Yine de, oyun severlerin ilgileneceği bir ürün olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Apple, xCloud ve Stadia gibi bulut oyun servislerinin App Store yönergelerini ihlal ettiğini açıkladı