in

League of Legends üçüncü taraf geliştiricilere açılıyor

Riot Forge nedir?

Riot Games, yeni markası Riot Forge’u kurduğunu duyurdu. Peki, Riot Forge nedir ve League of Legends nasıl etkilenecek?

Tüm dünyadaki League of Legends severlere oyun ile ilgili en son gelişmeleri ulaştırabilmek adına kurulan Riot Forge ile League of Legends üçüncü taraf geliştiricilere açılırken, yeni markanın farklı oyun deneyimlerine ve yeni oyun geliştirmelerine oldukça katkıda bulunacağına inanılıyor.

Riot Forge nedir?

Riot Forge ile League of Legends evrenini genişletmek ve daha önce hiç görülmemiş oyunlar çıkartmayı amaçlayan Riot Games, üçüncü taraf iş geliştiriciler ile bu marka altında bir araya gelerek iş birliği yapmaya hazır olduğunu açıkladı. Tamamlanabilir oyun deneyimine odaklanacağını belirten Riot Forge, League of Legends severlerle yakın temas halinde olacağını ve platformdaki birbirinden değişik türler aracılığıyla League of Legends evreniyle iletişime geçmek isteyenlere hizmet edeceğini de açıklamalarına ekledi.

“Harika deneyimler sunacağımıza inanıyoruz”

Riot Forge kurucusu Leanne Loombe, League of Legends evreni oldukça geniş ve içinde barındırdığı şampiyonalarıyla da harika bir potansiyeli var. Bu evrende geçecek oyunlar için en az bizim kadar hevesli ve heyecanlı olan iş geliştirici ortaklarımızla çalışacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz ve her türden oyuncuya harika deneyimler sunacağımıza inanıyoruz açıklamasını yaptı.

Riot Games Fikri Eserler ve Eğlence Bölümü Başkan Yardımcısı Greg Street ise dünyanın pek çok farklı yerinde bulunan kendi alanında uzmanlaşmış ve sıra dışı deneyimler sunan oldukça fazla oyun stüdyosunun olduğunu ve League of Legens evrenini geliştirirken onlarla çalışmayı heyecanla beklediğini sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ağustos ayının ücretsiz PS4 oyunları belli oldu