in

Sahibinden temiz 40 bin liraya bebek!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın bir bir kapattırdığı web sitelerinde 40 bin TL’den başlayan fiyatlarla anne karnındaki bebekler dahi satışa çıkartılıyor.

Çocuklarını evlatlık vermek isteyenler ve evlatlık çocuk arayanların bir araya geldiği web sitelerinde, bebek pazarlığı yapılıyor. Evlilik dışı hamilelik gibi sebeplerle bebeklerini istemeyen ya da paraya ihtiyacı olan kişisel, 40 bin TL’den başlayan fiyatlarla bebeklerini satılığa çıkartıyor.

Yeni Şafak gazetesinden Neslihan Önder’in haberine göre, Kahramanmaraş’ta yaşayan 26 yaşında Elif adlı bir anne adayı doğumu başkasının adına yapmaya bile hazır. Doğuma bir ay kaldığını belirten Elif, evlatlık prosedürleri ile uğraşmak istemiyor.

Bir başka ilanda Ömür Bebek isimli kullanıcı, 39 haftalık bir erkek bebeğe hamile olduğunu belirtiyor ve gerçekten ilgilenenlerin aramasını istiyor. İsimsiz bir yorumda erkek arkadaşı tarafından terk edilen birisi, 26 haftalık bebeğini satmak istiyor.

Hukukçu Kadınlar Platformu Başkanı Avukat Figen Şaştım ise Medeni Kanun’a göre bu yayınların yasaya aykırı olduğunu, hapis cezasıyla cezalandırıldığını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  YouTube reklamları yüzde 40 arttı