in

Samsung, Galaxy Note 10 Lite modeli çıkarabilir

Samsung Galaxy Note 10 Lite özellikleri, fiyatı, çıkış tarihi

Samsung iddialara göre Galaxy Note 10 serisinin yeni modeli Galaxt Note 10 Lite üzerinde çalışıyor. Firmanın İspanya da dahil olmak üzere çeşitli ülkelerdeki destek sayfalarında görülen SM-N770F/DS kod adı üzerine çıkan dedikodu, eski modellerdeki politika sebebiyle güçlü bir iddia olarak görülüyor.

Samsung Galaxy 10 Lite özellikleri

Samsung üzerine haberler yapan Sam Mobile’ın yayınladığı habere göre, ABD Federal İleşim Komisyonu (FCC) tarafından onaylan SM-N770F model numaralı Galaxy 10 Lite modelinin ocakta Hindistan’da satışa çıkacağı da söylentiler arasında yer alıyor.

Samsung Galaxy Note 10 FCC onayı

Daha önceki iddialar, Samsung’un Hindistan’da Ocak ayında bir etkinlik düzenleyeceği yönündeydi. Bu etkinlikte Galaxy S10 Lite ve Note 10 Lite gibi yeni cihazların tanıtılacağı söyleniyordu. Şirketten henüz bu konularda da bir doğrulama gelmedi, ancak iki söylentinin ortak noktası olması, iddiaları güçlendiriyor.

Samsung Galaxy Note 10 Lite iddiası: S-Pen'in yerini bulabilecek

FCC onayından anlaşıldığı kadarıyla cihazın ilk Bluetooth 5.1 destekli Samsung akıllı telefon modeli olması bekleniyor. Bu bağlantının da teorik olarak S Pen adlı özel kalem için kullanılacağı belirtiliyor. Bluetooth 5.1 sayesinde iddia edilen Samsung Galaxy S10 Lite modeli, kalemin tam konumunu da gösterebilecek. Bluetooth 5.0’da bulunmayan konumlama özelliği, Bluetooth 5.1 sürümü ile karşımıza çıkıyor. Böylece akıllı telefon, “kalemim kayboldu”, “nerede bıraktım” gibi endişelerini de bitirebilecek.

Samsung Galaxy Note 10 Lite

Lansmanla ilgili bu görsel ortaya atıldı

Cihazda ayrıca geçen yıl tanıtılan Samsung Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 telefonlardaki Exynos 9810 işlemcinin bulunacağı, 4.500 mAh kapasite ile Galaxy Note 10+’tan daha büyük bir pile sahip olacağı, 128 GB depolama alanı sunacağı, ve kulaklık bağlantısı taşıyacağı da iddialar arasında yer alıyor.

Galaxy S10 Lite ve Note 10 Lite fiyatı

Datart adlı Slovakya merkezli bir perakendecinin web sitesinde, Samsung Galaxy S10 Lite için de bir fiyat yer aldı. Buna göre 699 Euro’ya Samsung S10 Lite, 609 Euro’ya da Galaxy Note 10 Lite perakendecinin sitesinde listelendi. Fiyatlar yine de yüksek gözüküyor, ancak Note 10’un 999 euro çıkış fiyatına göre düşük kalıyorlar. Cihazların Türkiye’ye geleceği ya da hangi ülkelerde çıkacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor.

SM-N750F kod adını 2014’te kullanmıştı

Samsung, benzer kod adı taşıyan bir modeli 2014’te piyasaya çıkarmıştı. SM-N750F kod adlı Samsung Galaxy Note 3 Neo, telefon olarak geride kalsa da, kod adıyla yeni modelde geri dönüş yapabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Samsung Galaxy Tab S2