Samsung Galaxy A71 5G, One UI 3.0 ile Android 11 güncellemesi almaya başladı

Samsung Galaxy A71 5G, One UI 3.0 ile Android 11 güncellemesi almaya başladı

Samsung Galaxy A71, geçtiğimiz Ekim ayında One UI 2.5 güncellemesini almıştı. Bu model şimdi de One UI 3.0 ile Android 11 güncellemesi almaya başladı.

Galaxy A71, 2020 baharında Galaxy A51 5G ile birlikte piyasaya sürülen bir model. Satışa sunulduğu tarihten itibaren oldukça popüler bir hale gelen bu model, uygun fiyatlı olmasına rağmen yayınlanan yeni güncellemeleri almaya devam ediyor. Samsung Galaxy A71 5G şimdi de pek çok Samsung Galaxy modeline dağıtılan One UI 3.0 ile Android 11 güncellemesi alıyor.

Yeni güncellemelerin, ilk olarak ABD’li kullanıcılara ulaştığı belirtiliyor. Ancak yakın bir tarihte kademeli olarak diğer pazarlara da ulaşması bekleniyor.

Donanım yazılımı güncellemesi A716USQU2CUA7 yapı numarasına sahip bulunuyor ve her zaman olduğu gibi Ocak 2021’de gelen son güvenlik yamasını içeriyor. Yani yeni güncelleme ile güvenlik açıkları ve bazı hatalar da gideriliyor.

Samsung Galaxy A71 5G, One UI 3.0 ile Android 11 güncellemesi almaya başladı

Bu güncelleme ile birlikte, Galaxy A71 kullanıcıları Samsung’un kullanıcı arayüzü One UI’in en son sürümüne de kavuşacak. Daha önceki incelemelerimizde de ifade ettiğimiz üzere bu sürüm, estetik açıdan bir dizi iyileştirme ve performans yükseltmeleri içeriyor.

Galaxy A71 nasıl güncellenir?

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi, güncelleme ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılara dağıtılmaya başlandı. Ve önümüzdeki günlerde diğer bölgelerdeki kullanıcılara da ulaşacak.  Telefonlarını son sürüme yükseltmek isteyen kullanıcıların “Ayarlar” ve “Yazılım Güncelleme”  bölümünü ziyaret etmeleri ve yeni bir sürümün olup olmadığını manuel olarak kontrol etmeleri gerekecek. Şayet yeni bir güncelleme varsa, “İndir ve kur” seçeneği ile yükleyebilirisiniz.

Exit mobile version