Samsung Galaxy Buds Pro tanıtıldı, işte özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi

Samsung Galaxy Buds Pro tanıtıldı, işte özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi

Samsung, dünkü Unpacked etkinliği ile Galaxy Buds Pro kulaklıkları tanıttı, işte yeni cihazın özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi…

Samsung Galaxy Buds Pro özellikleri

Yeni Samsung kulaklıklar, Samsung Galaxy Buds Live‘dan biraz ilham alsa da gerçek şu ki, bize orijinal Galaxy Buds’u daha çok hatırlatıyorlar. IPX7 suya dayanıklılık sertifikasına sahip cihaz, aktif gürültü önleme için üç mikrofon kullanıyor. Bu cihazda ayrıca Wind Shield ses teknolojisi yer alıyor. Peki bu teknoloji nedir? Rüzgarlı olsa bile görüşmeler sırasında net bir sese sahip olmak için kullanılır. Samsung’un bunu diğer kulaklıklarda da kullandığını ve başarılı olduğunu görmüştük.

Samsung Galaxy Buds Pro’da ANC (aktif gürültü önleme) özelliği bulunuyor. Şirkete göre bu özellik gürültü önlemede %99 oranında başarılı. Özelleştirilebilir olması sebebiyle farklı modlar kullanılabiliyor. Fakat en ilginci bu modun uyarlanabilir olması. Yani, bu kulaklıklar konuştuğumuzu algılar ve otomatik olarak Ortam Sesi moduna geçebilir.

Galaxy Buds Pro’nun gerçek kablosuz kulaklıklarda yaygın olmayan bir çift hoparlörü mevcut. Cihazda orta ve düşük frekanslar (20 Hz’e kadar) için 11 mm’lik bir woofer ve yüksek frekanslar (20 kHz’e kadar) için 6,5 mm’lik bir tweeter yer alıyor.

Samsung Galaxy Buds Pro tanıtıldı, işte özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi

Öte yandan Samsung, Galaxy Buds Pro’nun 5 saate kadar pil ömrü sunabileceğini garanti ediyor. Şarj özellikli kutusunu da düşününce, kulaklığı şarja takmadan kullanabilmek için toplam 18 saatiniz var. Ek olarak, şirket, cihazı sadece 5 dakika şarj ederek 1 saat kullanım olanağı sunan hızlı şarj sistemini de kulaklığa eklemiş.

Son olarak, vurgulanması gereken ilginç bir özellik de Otomatik Geçiş. Kulaklığı Android’deki Galaxy Wearable uygulamasına bağladıktan sonra, başka bir kulaklık ya da cihaza bağlanmayı sağlayabiliyorsunuz. Örneğin, tablette oyun oynuyorsak ve cep telefonundan bir arama gelirse alırsak, cihaz otomatik olarak telefona geçebiliyor, böylece telefonu yanıtlamak için bir koşturmayaca girmeye gerek kalmıyor.

Samsung Galaxy Buds Pro fiyatı ve çıkış tarihi

Samsung Galaxy Buds Pro şimdi 199 dolar fiyat etiketi ile satışa çıktı ve üç renk seçeneği sunuluyor: Gümüş, siyah ve leylak. Bu kez Galaxy Buds Live’da gördüğümüz bronz renk mevcut değil.

Exit mobile version