Teknoloji

Galaxy Z Flip, neden bu kadar hızlı satıyor?

Yazı:  | 

Galaxy Z Flip, ABD’de hızlı satıyor. 11 Şubat’ta düzenlenen Unpacked etkinliğinde tanıtılan yeni katlanabilir telefon, satışların başlamasının üzerinden sadece birkaç saat geçmesine karşın, ABD’de neredeyse her yerde tükendi. Samsung mağazaları, online kanallar, Best Buy gibi teknoloji marketlerinde, operatörlerde, yeni katlanabilir telefon yok satıyor.

Galaxy Z Flip neden birçok yerde bu kadar hızlı satıldı?

Bu cihaza olan talep kesinlikle Galaxy Fold’dan daha yüksek görünüyor. Ancak bu kasıtlı olarak sınırlı bir stok örneği de olabilir. Bir The Verge yazarının tweet’ine göre Palo Alto’daki bir Samsung Deneyim Mağazası’nda 10’dan az sayıda cihazın olduğu, Max Weinbach’in yazdığı bir tweet’te ise çoğu Best Buy mağazasının elinde de 2 adet veya daha az cihaz olduğu bilgisi yer aldı.

Ürün sayısındaki bu düşüşün koronavirüs kaynaklı da olabileceği düşünülüyor. Bu virüs Çin’deki üretime büyük bir zarar vermiş durumda. Bu yüzden Samsung’un daha az cihaz üretebileceği de belirtiliyor. Ancak, şirket tarafından bu konuyu doğrulayacak herhangi bir açıklama yapılmadı.

Samsung’un merkezi Güney Kore’de de satışlar hızlı bir şekilde gerçekleşti. The Korea Herald’ın haberine göre Yeni telefon, Güney Kore’de de satışa çıkmasından sadece 30 dakika içinde çok hızlı bir şekilde satıldı. Yayın, Samsung’un yeni katlanabilir telefonunun 20 bin adet satılmasını beklendiğini belirtti. Bu miktar, şirketin ilk katlanabilir telefonu Galaxy Fold’un 10 katı.

Bir rapora göre ise Samsung’un Kore pazarı için cihazı sadece 900 adet ürettiğini ve bu nedenle ABD’deki rakamlarında benzer görünmesinin şaşırtıcı olmayacağı iddia ediliyor.