in

Samsung J5: “Yetersiz depolama alanı” mesajı nasıl çözülür?

Samsung J5 Yetersiz depolama alanı mesajı ve hafıza sorunu nasıl çözülür

Samsung Galaxy J5 telefona uygulama indirirken veya fotoğraf çekerken “Yetersiz depolama alanı” mesajıyla karşılanlar, hafıza sorunu yaşayanlar için çözüm yolu mevcut.

Samsung Galaxy J5 neden “Yetersiz depolama alanı” mesajı veriyor?

Galaxy J5 “Yetersiz Depolama Alanı” mesajını düzeltmenin ilk yolu, J5’e nasıl daha fazla depolama alanı ekleneceğini öğrenmek olacaktır. Başka bir öneri ise Galaxy J5’inizdeki istenmeyen fotoğrafları ve kullanılmayan uygulamaları silmek olacaktır.

Samsung Galaxy J5 hafıza sorunu nasıl çözülür?

Galaxy J5’inizdeki depolama alanını temizledikten sonra, güncellemeler sırasında veya uygulamaları yüklerken hala “Yetersiz depolama alanı” (Insufficient storage available) hatası görüyorsanız, Ayarlar’a gitmeli ve Sistem altında listelenen Depolama’yı bulmalısınız.

Bunu yaptığınızda, Galaxy J5 akıllı telefonunuzda daha fazla alan oluşturmanız gerekip gerekmediğini görebilirsiniz. Aşağıda, farklı çözümler içeren bir rehber bulabilirsiniz.

Yetersiz depolama halinde Samsung J5 dosyalarını farklı konuma taşıyın

Galaxy J5’in dahili depolama alanı doluysa, dosyaları farklı bir konuma taşıyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çin, telefonda Samsung'u geride bıraktı

Bunun için Uygulamalar> Dosyalarım > Yerel depolama> Cihaz depolama’ya girerek taşımak istediğiniz dosya ve klasörleri yanlarındaki kutuları işaretleyerek seçin.

Ardından, bu resimleri ve dosyaları göndermek için alternatif bir konum seçebilirsiniz, güvenli olması için bu dosyaları Dropbox, Google Drive gibi bir bulut hesabına gönderebilirsiniz. Fotoğraflarınızı ise Google Photos’a (Google Fotoğraflar) yükleyebilirsiniz. Sınırsız depolama veren Google Photos’a nasıl telefondaki fotoğraflar yüklenir, bu yazımızda anlattık.

Galaxy J5’teki dahili depolama alanının dolu olmadığını görmenize rağmen hala hata mesajını görüyorsanız, önbellek temizleme işlemi yapmanız gerekir.

Galaxy J5 önbellek temizleme rehberi

Galaxy J5’i kapatıp Kurtarma Modu ile açmanız gerekiyor.

Telefonu kapattıktan sonra, Güç, Sesi aç ve Ana Ekran düğmelerini aynı anda basılı tutun.

Üstte mavi kurtarma metni ile Samsung logosunu gördükten sonra bu düğmeleri bırakın.

Kurtarma menüsü çıkacaktır.

Listede aşağı gitmek için ses kısma, yukarı gitmek için ses açma düğmelerini kullanabilirsiniz.

Buradan Önbellek silme (Wipe cache partition) ibaresi üzerine gelin ve seçmek için Güç düğmesine basın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yeni nesil Samsung Galaxy A serisi telefonlar, kablosuz şarj desteği ile gelebilir

İşlem tamamlanınca, ses düğmelerine basarak Sistemi yeniden başlat (Reboot system now) ibaresine gelin ve güç düğmesine basarak cihazı yeniden başlatın.