in

Samsung yeni banka kartı Samsung Money’i resmen duyurdu

Samsung banka kartı Samsung Money’i resmen duyurdu
Samsung banka kartı Samsung Money’i resmen duyurdu

Samsung banka kartı Samsung Money’i resmen duyurdu. Samsung’un mobil ödeme uygulaması Samsun Pay ile entegre bir şekilde çalışacak olan yeni banka kartı programı, Samsung Money by SoFi adını taşıyor.

İlk olarak Mayıs ayı başlarında duyurulmuş olan Samsung Money programı, kullanıcılarına oldukça kullanışlı bir nakit yönetim hesabı sunuyor. Samsung Pay uygulamasıyla doğrudan entegre bir şekilde çalışacak olan Samsung Money Kart, mobil ödeme yöntemlerini daha ileri bir seviyeye taşıyacak.

Samsung, bu hizmeti kullanmaları karşılığında kullanıcılarından herhangi bir kullanım ücreti talep etmemeyi ve ortalama bir bankanın vereceği faizden daha yüksek bir faiz vermeyi vadediyor.

Samsung Money programının en önemli özelliklerinden bir tanesi ise Samsung Pay uygulaması ile entegre bir şekilde çalışması. Söz konusu karta sahip olmak isteyen kullanıcılar uygulama üzerinden doğrudan başvuruda bulunabiliyorlar. Aynı şekilde fiziksel karta sahip olmadan Samsung Pay ile doğrudan bir şekilde kartı kullanmaya başlayabiliyorlar.

Ayrıca Samsung Pay üzerinden karttaki bakiye kontrol edilebiliyor, geçmiş satın alımlar incelenebiliyor veya kart dondurulup, hileli işlemlere itiraz edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Samsung Galaxy S20 serisi One UI 2.5 güncellemesini alabilir

Samsunf Rewards ile birlikte geliyor

Samsung’un kullanıcılarına sunduğu bu özellikler tipik bir banka kartının kullanıcılarına sunduğu özelliklerle oldukça benzeşiyor. Samsung, bu tür programlara olan ilgiyi artırmak için farklı avantajlar da sunuyor.

Örneğin Samsung Rewards programı ile birlikte, Samsung Money kullanıcıları yaptıkları her alışverişte daha sonra harcayabilecekleri puanlar kazanıyor. Bu da onu daha cezbedici bir hale getiriyor.

Samsung Money’i diğer kartlardan ayıran özellikler bununla da sınırlı kalmıyor. Samsung, Samsung Money hesaplarını 1,5 milyon dolara kadar sigortalama sözü veriyor. Bu rakam pek çok bankanınkinden altı kat daha fazla.

Aynı şekilde SoFi ile olan ortaklık sayesinde Samsun Money kullanıcıları Allpoint ATM ağındaki 55 bin ATM’yi ücretsiz olarak kullanma imkanı yakalıyor. Samsung Money şu an için yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunuluyor.

Samsung finans dünyasındaki varlığını genişletmek isteyen tek şirket değil. Bilindiği özere Apple da kendi kredi kartını kullanıma sunmuş ve Apple Card’ı çıkarmıştı. Google’ın da bu konuda çeşitli çalışmaları olduğu biliniyor.