Girişim

SAP Genç Profesyoneller Programı, 4. etabı tamamlandı

Yazı:  | 

SAP Genç Profesyoneller Programı, 4. etabı tamamlandı. SAP’nin, gençlerin 21. yüzyılın gerektirdiği dijital becerilerle donatılması amacıyla hayata geçirdiği SAP Genç Profesyoneller Programı’nın 4. etabı Ankara’da gerçekleştirildi. Program, 26 yetenekli gencin mezun olmasıyla tamamlandı. 24 farklı ülkede yürütülen programda ilk defa Büyük Veri teknolojileri üzerine odaklanan bir eğitim içeriği Türkiye’de hazırlandı.

SAP Türkiye, 2018 yılında SAP Eğitim ve Gelişim Enstitüsü ile birlikte hayata geçirdiği SAP Genç Profesyoneller Programı ile dijital ekonomide ortaya çıkan yetenek ihtiyacının karşılanmasını hedefliyor. Yüzlerce başvuru arasından zorlu bir değerlendirme sürecinin ardından seçilen gençler, SAP’nin ileri teknolojiler ve kişisel gelişimlerine yönelik alanlardaki eğitimlerine katılıyor. 3 ay süren eğitimin sonunda mezun olan gençler “SAP Danışmanı” unvanıyla SAP iş ortakları ve müşterilerinde istihdam edilme şansına sahip oluyor. SAP tarafından finanse edilen ve iş ortaklarının destekleriyle gerçekleşen bu program, yazılımcı açığının giderilmesi için model bir uygulama olarak gösteriliyor. SAP Genç Profesyoneller Programı’nın 17 Haziran’da İzmir’de başlayacak 5. etabı için başvurular da önümüzdeki günlerde duyurulacak.

2018 yılında İstanbul ve Ankara, 2019 yılında ise Gaziantep ve Ankara’da düzenlenen dört programda 100’den fazla genç, dünya çapında geçerliliği olan SAP Danışmanlığı sertifikasını alarak kariyerlerine ilk adımı attı.

Ankara’da hayata geçirilen 4. etapta 26 genç, SAP’nin Büyük Veri çözümlerine odaklanan eğitimlere katıldılar. Ankara’daki bu etapta, 24 farklı ülkede yürütülen program kapsamında dünyada ilk kez Büyük Veri teknolojileri üzerine bir eğitim müfredatı oluşturuldu. Bu program için hazırlanan içerik tüm dünyada SAP Eğitim ve Gelişim Enstitüsü’nün vereceği eğitimlerde örnek teşkil edecek.