Snipping Tool dahil birçok Windows 11 özelliği hala çalışmıyor

Ekran Alıntısı Aracı, dokunmatik klavye ve emoji paneli, bazı Windows 11 kullanıcıları tarafından kullanılamıyor

Snipping Tool dahil birçok Windows 11 özelliği hala çalışmıyor

Snipping Tool dahil bazı Windows 11 özellikleri çalışmıyor. Firma, süresi dolmuş bir sertifika nedeniyle işletim sistemindeki bazı işlevlerin yüklenmediği konusunda Windows 11 kullanıcılarını uyarmaya başladı. 31 Ekim’de sertifikanın geçerlilik süresi sona erdi ve Microsoft, bazı Windows 11 kullanıcılarının Snipping Tool, dokunmatik klavye veya emoji paneli gibi uygulamaları kullanamadığı konusunda uyarıyor.

Süresi dolmuş sertifikalar nedeniyle bazı Windows 11 özellikleri çalışmıyor

Bazı arızalar için bir düzeltme mevcut. Ancak hala ön izleme modundadır. Bu nedenle onu Windows Update’ten manuel olarak yüklemeniz gerekecek.

KB4006746 yaması, Windows 11’in dokunmatik klavyesini, sesle yazmayı, emoji panelini ve başlangıç ​​ve ipuçları bölümlerindeki zorlukları onaracak. Bu yamayı bulmak için Windows 11’deki Ayarlar’ın Windows Update bölümündeki güncellemeleri kontrol edebilirsiniz. Ancak Microsoft yaması, Snipping Tool uygulamasındaki kusurları ele almıyor. Microsoft, bu sorun için bir geçici çözüm paylaştı.

“Snipping Tool ile ilgili sorunu azaltmak için klavyenizdeki Print Screen tuşunu kullanın ve ekran görüntüsünü belgenize yapıştırın. Ayrıca, istediğiniz bölümü seçip kopyalamak için Paint’e yapıştırabilirsiniz.”

Snipping Tool dahil birçok Windows 11 özelliği hala çalışmıyor

Snipping Tool hala Microsoft tarafından düzeltilmedi

Birden çok yama uygulanmış sistemdeki Snipping Tool sorunları hala yeniden oluşturulmuyor ve tam olarak kaç Windows 11 kullanıcısının etkilendiği henüz bilinmiyor.

Sorun yaşıyorsanız, aynı zorlukları yaşayan birkaç kullanıcı, sistem tarihini 30 Ekim’e sıfırlamanın ve ardından Snipping Tool’u başlatmanın sorunu çözdüğünü söyledi. Uygulama başarıyla yüklendiğinde sistem tarihi değiştirilebilir.

Windows 11’de S modu etkinleştirildiğinde, ayar bölümündeki hesaplar sayfasının yanı sıra giriş yöntemi düzenleyici kullanıcı arayüzünde de zorluklara neden oluyor. Snipping Tool ve S modu sorunlarının ne zaman çözüleceği hala belirsiz.

Microsoft, “Snipping aracı ve yalnızca S modu sorunları için bir çözüm üzerinde çalışıyoruz ve daha fazla bilgi mevcut olduğunda bir güncelleme sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Microsoft’un en son Windows 11 sorunları, yazılım devinin işletim sistemindeki AMD CPU performansı için bir düzeltme yayınlamasından sadece iki hafta sonra ortaya çıktı. Bir yazılım hatası, belirli oyunlarda Ryzen işlemcilerin performansını %15’e kadar düşürüyordu.

Exit mobile version