in

Sony MWC’den çekilse de Xperia 2’yi piyasaya çıkarıyor

Sony, MWC etkinliğinden çekilse de, Xperia 2 tanıtılacak

Sony Xperia 2, MWC 2020 etkinliğindeki en büyük telefonlardan biri olabilir, ancak Sony’nin coronavirus endişesi nedeniyle etkinlikten çekilmesi, telefonun piyasaya çıkmayacağı endişelerini doğurdu. Sony ise lansmanın farklı bir şekilde gerçekleşeceğini doğruladı.

Sony için MWC yoksa Xperia 2 nasıl tanıtılacak?

Sony, MWC 2020 bünyesinde fiziksel bir etkinliğe ev sahipliği yapmayacağını açıkladı, ancak aynı zamanda çevrimiçi bir lansman düzenleyeceğini ekledi, böylece muhtemelen Sony Xperia 2 için şirketin YouTube kanalında canlı bir tanıtım gerçekleşecek.

LG, NVIDIA, Amazon ve Ericsson da dahil olmak üzere bazı şirketler Barselona’da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’ne (MWC 2020) katılmayacaklarını açıkladı, ancak bunlar içinde akıllı telefon adına en büyük isim Sony.

Bu şirketler, koronavirüs ile ilgili endişeler nedeniyle etkinliğe katılmıyorlar, birçok telefon şirketinin merkezi, hastalığın ortaya çıktığı Çin’de bulunuyor. Bu şirketler de ya Çin’deki çalışanları yerine Avrupa gibi diğer bölgelerdeki çalışanlarını etkinliğe yönlendireceğini ya da katılmayacaklarını açıkladılar.

Henüz etkinliğin başlamasına iki hafta var ve daha fazla şirketin ayrılıp ayrılmayacağı belirsiz. Daha fazla şirket etkinliğe katılmayacağını açıklarsa, MWC 2020 mobil cihazlar ve ekosistemler için her zamankinden küçük bir etkinlik haline gelebilir.

Sony Xperia 2: Beklenen özellikler

Başlangıçta Sony Xperia 5 Plus olarak adlandırılması beklenen yeni akıllı telefonun öne bakan stereo hoparlörlere ve 6,6 inç büyüklüğünde bir OLED ekrana sahip olması bekleniyor. Arkada, üç mercekli kamera ve ToF algılayıcı yer alırken, 18 W hızlı şarj ve 4.000 mAh pil bulunacak.

Kameraların 12 MP 1/1,5 inç, 64 MP 1/1,7 inç, 12 MP 1/3,4 inç ve 2 MP ToF algılayıcılara sahip olması, periskop tipi olması ve OIS (optik görüntü sabitleme) özelliğini taşıyacağı düşünülüyor.

Diğer tahminler arasında ise Snapdragon 855 işlemci, 6 GB bellek yer alıyor.