in

Sony Playstation Vue dönemini kapatıyor

Sony Playstation Vue

Playstation Vue kapatılıyor. Geçtiğimiz günlerde Sony, canlı yayın TV hizmeti olan Playstation Vue döneminin bittiğini açıkladı.

Sony’nin canlı yayın TV hizmeti Playstation Vue, servis ve hizmetlerini durdurarak yerini Google ve YouTube’a bıraktı. Böylece piyasaya hoşçakal dedi. Pazarda geçirdiği 5 yılın ardından, marka 2020 yılının başlarında Playstation Vue Cloud TV servisini durduracağını açıkladı. Görünüşe göre Sony, Playstation Vue ile beklediği hedeflere ulaşamadı. Bu nedenle Sony bu servisi durdurup, odağını tamamıyla iyi olduğu konuya, yani oyun sektörüne çevireceğini açıkladı.

The PlayStation Vue cloud TV, 2015 yılında Sony tarafından kuruldu. Servisin 5 yıl sonra, yani 2020 yılında durdurulacak olması ise bir takım söylentilere yol açtı.

Vue’nun takipçi sayısı 800 bindi

Şirket açıklamasına göre, Sony’nin bundan sonra odaklandığı konu oyun olacak. ABD’deki kullanıcılara sunulan TV servisinin kapanmadan önce 800 bin takipçisi vardı. Ve servis içerisinde ise 80 civarında kanal vardı. Resmi ABD blog postunda John Kodera Playstation Vue döneminin bittiğini açıkladı.

Kodera yaptığı açıklamada, “Ne yazık ki, pahalı içerikli ve ağ anlaşmalı yüksek rekabetçi Pay TV endüstrisi, beklentilerin altında kaldı ve daha yavaş değişmeye başladı. Bu nedenle biz de, temelde var olan oyun işimize odaklanmaya karar verdik ”dedi.

Bir başka deyişle Sony, dijital dizi film dağıtıcısı olma hayallerinden vazgeçti ve video oyunlara odaklanmaya devam etmeye karar verdi. Canlı TV servisinin Ocak sonu itibari ile aktif olmayacağı belirtildi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yurt dışı alışverişlerde gümrük oranı 30 euroya düştü