in

Sony, yeni ağ kameralarıyla video güvenlik grubunu geliştiriyor

Sony video güvenlik piyasasında daha iyi görüntü netliğine yönelik giderek artan talebe karşılık vermek üzere, en yeni ürün grubu olan altıncı nesil (G6) ağ kamerası grubuna sekiz yeni Full HD video güvenlik kamerası ekleyeceğini duyurdu.

Gelişmiş görüntüleme teknolojisini kullanan Sony kameralar, şehir, ulaşım ve ticaret alanlarında izleme gibi çok çeşitli zorlu uygulamalar için ideal olan, mükemmel düşük ışık hassasiyeti ile güvenlik uzmanlarına net ayrıntılar ve daha yüksek görüş sunuyor.

Sony’nin temel teknolojilerdeki mirasını gözler önüne seren yükseltilmiş G6 kameralarda yüksek performanslı görüntü sensörleri, lensler ve görüntü işlemcileri bulunuyor. Yeni V ve E serisi kameralar, geleneksel güvenlik kameralarının kapsamının ötesindeki görüntüleri yakalayabiliyor ve güvenlik uzmanlarına daha iyi görüş ve dolayısıyla daha fazla doğruluk sağlıyor.

Exmor R™ CMOS sensör ve Dinamik Parazit Azaltma (XDNR™) özellikleriyle elde edilebilen bu gelişmiş hassasiyet, parazit ve gölge içermeyen görüntülerle optimum netlik sunuyor, ayrıca 0,006 lüks(30IRE)* ve 0,01 lüks(50IRE) seviyesinde minimum aydınlatma rakamlarını yakalıyor*. Yüksek hassasiyet özelliği, görüntülerin renk bütünlüğünün zayıf aydınlatma koşullarında dahi korunmasını sağlayarak operatörlere tanımlama kolaylığı imkanı tanıyor. Bu düşük ışık yeteneği, giderek yaygınlaşan ve güvenlik sektöründe hızla büyüyen bir talep alanı olan gece şehir izleme gibi uygulamalar için oldukça önemlidir.

Güvenlik uzmanları artık karanlık koşullarda V serisi ile 100 m’ye varan, E serisi ile de 60 m’ye varan mesafelerden nesnelerin görüntüsünü yakalayabiliyor. Kapsama alanındaki büyüme, bu gelişmiş kameralara Exmor R™ sensörün eklenmesiyle elde edilebiliyor. Exmor R™ sensör, yüksek güce sahip dahili Kızıl Ötesi aydınlatıcı ile birlikte, kameraların aşırı pozlama olmadan yüksek kaliteli kızılötesi görüntüler yakalayabilmesini sağlıyor. Sektör lideri bu özellik, güvenlik personeline daha doğru ve yüksek algılamalı bir görüntüleme imkanı tanıyor, hızlı ve akıllı kararlar alınmasına destek oluyor.

SD karta kayıt ve 2 yönlü sese yönelik giderek artan müşteri talebine yanıt olarak Sony, yeni E serisinin özellikler grubunu bu doğrultuda özellikle güçlendirdi. SD kart, kamera bağlantısı kesildiğinde ağın hizmet dışı kalması durumuna yönelik bir yedekleme seçeneğidir. Bu ek özellik sayesinde, bağlantının yeniden kurulma sürecinde kamera kayıt yapmaya devam edebiliyor ve bu da güvenlik personelinin içinin rahat olmasını sağlıyor.

Bunlara ek olarak, yeni E Serisi artık 2 yönlü ses özelliklerini destekliyor ve kullanıcılara uygun maliyetli tek bir çözüm içinde, ihtiyaç duydukları her an uzaktan interkom ve ses kaydı işlevleri sunuyor.

Sony’nin V ve E serisi video güvenlik grubuna yapılan bu yeni ekler, gelişmiş görüntüleme teknolojisi sunmakla kalmıyor, aynı zamanda Sony’nin mevcut çözümlerinde bulunan Kullanıcı Arabirimi, kullanılabilirlik ve Ağ Video Yönetim Yazılımı bağlantısı özelliklerini de içeriyor.

Sony Profesyonel Çözümler Avrupa Video Güvenlik Ürün Yöneticisi Roger Lawrence konuyla ilgili şunları söyledi: “Yüksek kaliteli görüntüleme, işimizin merkezinde yer alıyor. Bu nedenle müşterilerimize yakalamaya çalıştıkları görüntülerde mümkün olan en iyi kaliteyi sağlamak için yeni teknolojilere yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bu teknolojilere yatırım yapmanın tek amacı müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına yanıt vermek. Bu nedenle, bu yeni çözümler, düşük aydınlatmada daha fazla görüşten daha fazla aralığa kadar, kullanıcıların doğruluğu geliştirmesine ve daha hızlı kararlar vermesine yardımcı olacak özelliklerle tasarlandı.”

Yeni modellerin Mart 2017’den itibaren piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Sony’nin video güvenlik çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz: http://www.sony.co.uk/pro/ products/video-security

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Mac için Shlayer virüsü uyarısı: Wikipedia bile tehlikeli