in

Spotify hesabı silme [Nasıl Yapılır]

Spotify hesabı silme [Nasıl Yapılır]

Spotify’ı kullanmaktan vazgeçip, farklı bir müzik platformuna adım atmayı düşünüyorsanız, Spotify hesabı silme işlemi nasıl oluyor diye merak ediyor olabilirsiniz. Hesabınızı kullanmayı düşünmüyorsanız, kalıcı olarak kapatabilirsiniz. Spotify hesabını sadece birkaç adımda nasıl kapatabileceğinizi açıkladık.

Spotify hesabınızı akıllı telefonunuz üzerinde bir web tarayıcısından ya da bilgisayarınızdan silebilirsiniz. Ancak mobil ve masaüstü Spotify uygulamasını kullanarak hesap silinemiyor. Bunun yanında, Spotify hesabınızı sildikten sonra tüm oynatma listelerinizin ve takipçilerinizin silineceğini de unutmayın. Öğrenci indirimi ile hesabı kullanıyorsanız, bu indirimi bir daha alamazsınız.

Spotify’da buna ek olarak, aynı kullanıcı adını yeniden talep edemezsiniz. Aynı e-posta ile hesap oluşturmaksa mümkün. Bir premium üyeyseniz ancak Spotify hesabınızı silmek istemiyorsanız, Spotify Premium kapatma işlemini de yapabilirsiniz.

Adım adım Spotify hesabı silme

Spotify hesabınızı kalıcı olarak silmek istediğinizden eminseniz, tercih ettiğiniz tarayıcıda Spotify web sitesini açın ve hesabınıza giriş yapın.

  • Spotify’ın Müşteri Desteği sayfasını açın ve burada “Hesap” butonuna tıklayın.
  • “Hesabımı kapatmak istiyorum” seçeneğine gidin.
  • Sonraki aşamada “Hesabı kapat” butonuna tıklayın.
  • “Hesabı kapat” seçeneğine yeniden tıklayın.
  • Spotify sonraki aşamada hesabınızın ayrıntılarını onaylamanızı isteyecektir. Ayrıntıların doğruluğundan emin olduktan sonra, “Devam et” seçeneğine dokunun ya da tıklayın.
  • Sonraki adımda, “Anladım” seçeneğinin yanındaki onay işaretini seçin ve “Devam et” butonuna tıklayın.
  • Spotify sonraki aşamada, bir bağlantı içeren e-postayı kontrol etmenizi isteyecektir.
  • Gelen kutunuzu açın ve Spotify’dan gelen e-postayı bulun. E-postada bulunan “Hesabımı kapat” linkine tıklayın. Bu bağlantı 24 saat geçerli olacaktır.

Hesabımı kapat bağlantısına tıkladığınızda, Spotify yeni bir sekme açar ve hesabın kapatılıp silindiğine dair bir onay gösterir. Bununla birlikte, mevcut Spotify hesabınızı artık kullanamazsınız.

Spotify hesabı silme işlemi işte bu kadar basit. Fikrinizi değiştirir ve hesabınızı etkinleştirmek isterseniz 7 günlük bir süreniz olacak. Spotify hesap silme işleminin iptali için gereken bağlantı, e-postada yer alacak.