in

Spotify’dan 7 ipucu

Gerçeklerle yüzleşme vakti geldi: Okullar açıldı. Yazın bitmesi müzik dinlemeye engel değil çünkü Spotify aynı zamanda çok iyi bir çalışma arkadaşı. Bu okul yılında favori şarkılarınızı sınıf arkadaşlarınızla paylaşabilir ya da harika çalma listeleri eşliğinde çok daha verimli bir çalışma ortamı yaratabilirsiniz.

Spotify’ın 7 ipucuna mutlaka göz atın:

Çevrim dışı olduğunuzda da müzik dinleyin

Bulunduğunuz ortamda Wİ-Fİ bağlantısı kötüyse hiç dert etmeyin. Spotify Premium öncesinde çalma listelerinizi indirip, sonrasında çevrim dışı müzik dinleyebilirsiniz.

Favori liste ve şarkılarınızı arkadaşlarınız ile paylaşın

Shakespeare “Ne borç veren ne borç alan ol” demiş” ama kendisi elbette o zaman Spotify’ı bilemezdi. QR kod mantığıyla çalışan Spotify Codes sayesinde arkadaşlarınızın çalma listeleri ve şarkılarını kolaylıkla ekleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Nasıl derseniz cevabı burada.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Apple Tidal’ı satın alabilir

Arkadaşlarınızla ortak çalma listesi oluşturun

Spotify hesabı olan herkes kendi favori şarkılarını ekleyebilir.

Rutin uyku düzeninize ger dönün

Yaz tatili aynı zamanda geç saatlere uzayan akşamlar demek ve okullar açıldığında sorumluluk sahibi bir insanın uyuma programı da bunu yansıtmalı. Yatağa geçmeden önce Spotify’daki dingin ve rahatlatan müziklerden oluşan çalma listelerine göz atın ve mışıl mışıl uyuyun.

Ders çalışırken havaya sokan çalma listeleri

90’ların en iyi hip-pop’uyla mı çalışıyorsunuz yoksa şarkıların sözleri dikkatinizi dağıttığı için beyaz gürültü ya da klasik müziği mi tercih ediyorsunuz? Spotify’ın sizin ders çalışma havanıza uygun çalma listeleri var. Farklı türde pek çok çalma listesini keşfedin.

Şarkılar arası sessizlikler, tarih oldu!

Eğer ders çalışıyorsanız ve sabit bir müziğe ihtiyacınız varsa yani bir şarkının bitip bir sonrakinin başladığı o aradaki boş saniyelerden hoşlanmayanlardan biriyseniz, bunu değiştirmek sizin elinizde. “Ayarlar” sekmesine tıklayın, aşağı kaydırın ve “Çalma” ibaresine basın, böylece şarkılar arası geçişlerdeki duraklamaları düzenleyebilirsiniz.

Şarkılarınız sona erince benzer şarkılar dinlemeye devam edin

Çalma listeleriniz ya da seçtiğiniz albüm bitince AutoPlay modu ile Spotify’ın dinlediğiniz şarkıların benzerlerini sunmasını sağlayabilirsiniz. Sadece “Ayarlar” sekmesinin altına bakın ve “Çalma” ibaresini tıkladıktan sonra “AutoPlay” ayarını seçin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Apple internetten ucuz müzik dinlemeyi bitirecek

 

Deezer Türkiye’de yüksek kalitede müziğe geçti.