Spotify, Netflix Hub’ı tanıttı: Netflix özel içerikleri Spotify’a geliyor

Spotify ve Netflix, Netflix için Spotify'a özel içerikler için bir araya geldi

Spotify, Netflix Hub'ı tanıttı: Netflix özel içerikleri Spotify'a geliyor

Spotify ve Netflix, popüler diziler veya filmler için özel içerikler sunacak olan Netflix Hub’ı oluşturmak üzere bir araya geldi.

En sevdiğiniz Netflix dizisinin müziğini mi arıyorsunuz? Netflix ve Spotify arasındaki güçlendirilmiş işbirliği sayesinde artık keşfetmek her zamankinden daha kolay olacak. Spotify, uygulamasında Netflix’teki popüler şovlar ve filmler için resmi müzikleri, çalma listelerini ve podcast’leri almak için merkezi bir konum sağlayacak yeni özelliği “Netflix Hub”ı tanıttı.

Spotify, Netflix Hub’ı tanıtıyor: Podcast’ler ve film müzikleri

Netflix Hub, film müzikleri ve oynatma listelerini kullanıcılar için derleyecek. Stranger ThingsLa Casa De PapelNarcos: MexicoOuter BanksSquid Gametick, tick…Boom! BridgertonCowboy BebopVirgin RiverOn My Block ve daha fazlası uygulamada yerini aldı.

Ayrıca Netflix özel podcast’leri de olacak: Okay, Now ListenNetflix Is A Daily Joke,10/10 Would RecommendYou Can’t Make This Up, The Crown: The Official Podcast, Behind the Scenes: Shadow and Bone ilk açıklananlar oldu.

Mevcut içeriklere ek olarak, yeni hedef, Netflix’in Western filmi The Harder They Fall için hayranların Jay-Z liderliğindeki film müziğinin yaratılmasına sahne arkası bakışını içeren gelişmiş bir albüm de dahil, daha fazla müzik ve hayran deneyimlerini içerecek. Ayrıca Bölüm 5 Cilt 2 için bir “La Casa De Papel” içerik hedefinin yanı sıra hayranların hangi “La Casa De Papel” kişiliği olduklarını görmek için bir oyun oynayabilecekleri bir karakter eşleştirme deneyimi de sunacak.

Spotify, Netflix Hub’ı tanıttı: Netflix özel içerikleri Spotify’a geliyor

Spotify – Netflix işbirliği

TechCrunch’a göre, Spotify ve Netflix arasındaki işbirliği genişletilecek. İki şirket daha önce, Hub’ın çıkışından sonra yayınlanan “The Harder They Fall: Enhanced Album” de dahil olmak üzere bir dizi resmi çalma listesi üzerinde işbirliği yaptı. Ayrıca bugünkü duyurudan önce “Money Heist” içerik deneyimi ve karakter eşleştirme oyunu üzerinde iş birliği yaptılar.

Netflix Hub, bir reklam hizmeti değil. Aksine, her iki firma da doğal olarak çok fazla örtüşmenin olduğu kendi hayran kitlelerini bir araya getirmek için işbirliği yapma potansiyeli gördüklerini belirttiler.

Spotify, Netflix Hub’ı tanıttı: Netflix özel içerikleri Spotify’a geliyor

Bu yazımız da ilginizi çekebilir
Netflix Top 10 çıktı: Listeyi kontrol ettiniz mi?

Spotify ve Netflix, Apple (Apple Music ve Podcast’ler aracılığıyla) akış pazarında da güçlü bir rakip olduğundan, Spotify’a özel hale getirmek için belirli Netflix materyalleri üzerinde işbirliği yapacak. Spotify, en azından şimdilik, Netflix’in ana pazarına girmedi ve bu da onları ortak çalışanlar olarak daha iyi bir eşleşme haline getirdi.

Spotify, önümüzdeki aylarda Netflix Hub’a daha özel materyaller eklemeye devam edeceğini açıkladı.

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık, İrlanda ve Hindistan’da Netflix Hub, hem Ücretsiz hem de Premium tüm müşterilere sunulacak.

Exit mobile version