Spotify, şarkı sözlerini arkadaşlarla paylaşma seçeneği ekliyor

Spotify, şarkı sözlerini arkadaşlarla paylaşma seçeneği ekliyor

Spotify, son etkinliklerinde duyurulan yeni özellikleriyle teknoloji basınında sıkça yer aldı. Şirketin, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yeni özelliklerin yanı sıra podcast sunumlarını artırma planlarını paylaştıklarını zaten gördük.

Spotify, şarkı sözlerini arkadaşlarla paylaşma seçeneği ekleyecek

Ancak, Spotify ekibinin üzerinde çalıştığı tek yeni özellik bunlar değil.

Yeni arayüz, listelerden bahsetmek yerine Kitaplık bölümünü yeni bir ızgara düzeni ile değiştiriyor. Buradaki fikir, tüm içeriği tek bir yerde görsel bir dokunuşla organize etmektir. Arayüzde çalma listeleri, sanatçılar, albümler ve indirmeleri bulacağız.

Arama motoru, artık herhangi bir zamanda başvurmak için her zaman görünür olan filtreleri ön plana çıkarmak için küçültülmüştür. İndirme bölümünde çok fazla içeriğiniz varsa, tüm çalma listelerine, albümlere ve podcast bölümlerine göz atmayı daha kolay yapacaksınız. İndirmeler + çalma listeleri gibi aramaları kolaylaştırmak için filtreleri birleştirebilirsiniz.

Çevrimdışı dinleme için sahip olduğumuz tüm içeriğe işleri karmaşıklaştırmadan erişebilmek için ilginç bir dinamik sunuluyor. Bu tasarım küçük bir kullanıcı grubuyla test aşamasında.

Ve test edilen tek yeni özellik değil, aynı zamanda şarkı sözlerini sosyal ağları kullanarak arkadaşlarımızla paylaşma özelliği de geliyor. Spotify, şarkıların, albümlerin veya çalma listelerinin mesajlaşma veya sosyal ağlar aracılığıyla paylaşılmasına izin verirken, sözler bu dinamiğin bir parçası değildi.

Şarkı sözlerini paylaşmanın tek koşulu maksimum 5 satır seçmektir. Bu eylemi gerçekleştirdiğimizde, ifadeleri Twitter veya Facebook ve Instagram Hikayelerinde paylaşabileceğiz.

Exit mobile version