Teknoloji

Spotify sesle çalıştırılabilecek

Yazı:  | 

Yeni arayüzle, favori şarkılarınıza daha hızlı ulaşacaksınız

Spotify sesle çalıştırma özelliğine hazırlanıyor. Spotify kullanıcıları için, uygulama ana ekranında radikal değişikliklerin yer aldığı büyük bir güncelleme gelebilir. Yeni güncellemede, günün belli saatlerine bağlı olarak ‘günaydın’ ya da ‘iyi akşamlar’ karşılamaları gibi güzel küçük dokunuşlar var, ancak güncelleme bundan çok daha fazlasını sunuyor.

Önerilen içeriklerde değişiklikler

Beklenen Spotify güncellemesinde, kullanıcılara günün belli anlarında gönderilen mesajlar dışında önerilen içeriklerde de birtakım değişiklikler olacak. Günlük çalma listeleri, haftalık keşifler ve ‘size özel’ hazırlanan podcast listeleri, ekranın üst kısmında daha küçük düğmeler üzerinden erişilebilecek. Bu modelle, dilerseniz hızlı bir şekilde listelerinize ulaşabilir, dilerseniz de daha fazlasını keşfetmek için kaydırmaya devam edebilirsiniz.

Önerilen altı müzik listesinin dışında, son çalınan içeriklere erişmeniz mümkün olacak. Yeni tasarımla birlikte, sevdiğiniz müzik içeriğine ulaşmak eskisinden çok daha hızlı olacak. Ancak bu süreçte, öğelerin kapladığı alanlar da en aza indirildi ve kullanıcı deneyimi odaklı düşünüldü.

Spotify, yeni güncellemedeki değişimleri “Yeni Spotify ekranı, sizin için çok zor bir iş yapıyor. Dinlemek için bir şeyler bulmayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor” ifadesi ile açıklıyor. En az 30 günlük bir dinleme geçmişine sahip olan tüm Spotify kullanıcıları, şu anda yeni görünümü test etme şansına sahip.

Spotify sesle çalıştırma özelliğine hazırlanıyor

Mevcut değişiklikler, dokunmatik kontrol odaklı ilerlerken, ses aktivasyonu konusunda da heyecan verici gelişmeler yaşanabilir.  Geliştirici Jane Manchun Wong tarafından paylaşılan bu özellik, “Hey Spotify” anahtar kelimesi üzerinden erişilebilecek.

Spotify, ses aktivasyonu konusunda henüz resmi bir açıklamada bulunmadı. Ancak Wong tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsünde, “Hey Spotify” özelliğinin uygulama açıkken ve ekrandayken kullanıldığı görülüyor.

Spotify ses aktivasyonu ile ilgili gelen bilgiler şimdilik bunlarla sınırlı. Özelliğin ne zaman geleceği ve nasıl çalışacağı ile ilgili bilgiler geldikçe, paylaşacağız.