Spotify’a video ekleme özelliği geliyor

Spotify bu dinamiği belirli bir içerik oluşturucu grubuyla zaten test ediyordu, artık herhangi bir içerik oluşturucu bir video podcast ekleyebilecek

Spotify'a video ekleme özelliği geliyor

Spotify, içerik oluşturucuların kullanımına sunulacak video podcast’leri için yeni bir yayınlama aracı geliştiriyor. Yani içerik üreticiler artık bölümlerini videolarla zenginleştirebilecekler. Bu sayede izleyicileri sadece onları dinlemekle kalmayacak, aynı zamanda yaratıcılarla tanışacak.

İçerik oluşturucular video podcast’lerini Spotify’da yayınlayabilecek

Şirket, basın bültenindeki açıklamalarında, “Hayranların en sevdikleri podcast sunucularını daha iyi tanıyabilmeleri ve içerik oluşturucuların izleyicileriyle çok daha derin bir şekilde bağlantı kurabilmeleri için ses teklifimizin yanına video podcast’leri ekledik” ifadelerini kullandı.

Spotify bu dinamiği belirli bir grup yaratıcıyla zaten test ediyordu. Şimdi daha fazla kullanıcıya bu olanak sağlanacak. Şirket, içerik oluşturuculara video içeriği yüklemelerini ve podcast bölümlerinin bir parçası olarak paylaşmalarını kolaylaştıracak Anchor aracına erişim sağlayacak.

Spotify’a video ekleme özelliği geliyor

Yenilik, yalnızca içerik oluşturuculara fayda sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda kullanıcıların daha eksiksiz bir video podcast kataloğuna sahip olmalarını sağlayacak. Unutulmaması gereken bir ayrıntı da Spotify’ın podcast’leri videolu dinleme seçeneği sunarken, her zaman sadece podcast seslerini dinleme seçeneğinin de olacağının altını çizelim.

Yani bir video podcast ile karşılaştığınızda, ana karakterleri izleyerek bölümü takip etme veya sadece sesi dinlemek için uygulamayı arka planda bırakma seçeneğine sahip olacaksınız. Ayrıca yukarıdaki görselde de göreceğiniz üzere bölümün videosunu tam ekran izleme imkanı da kullanıcılara sunulcak.

Exit mobile version