Spotify’da TikTok benzeri videolar test ediliyor: Spotify Keşfet

Spotify, TikTok'un kendine özgü dikey video içeriğini kendi uygulamasına eklemek isteyen uygulamalar arasına katıldı

Spotify'da TikTok benzeri videolar test ediliyor: Spotify Keşfet

TikTok-ification Spotify’a geldi. Raporlara göre Spotify’ın müzik koleksiyonuna uygun kaydırılabilir bir video beslemesi geliştirmesi mümkün. TikTok’un ham kargaşasına sahip olmayacak, ancak çok eğlenceli olacak.

TikTok-ification: Spotify Keşfet

Spotify’ın yeni Keşfet özelliği, mobil uygulamanın test beta sürümünde ürün tasarımcısı Chris Messina tarafından yayınlandı. Keşfet simgesi, araç çubuğunda ekranın alt kısmına yakın bir yerde bulunuyor ve tüm ekranı kaplıyor. Buna rağmen Messina, önizlemesinde Discover videolarından yalnızca üçünü sundu. Hepsi resmi müzik videolarından alıntılar gibi görünüyor.
Kullanıcılar, navigasyon dışında, TikTok ile aynı şekilde Spotify Discover’da videolar arasında gezinmek için yukarı ve aşağı kaydırabilir. Ekranın altındaki bir çubuk şarkı adını, sanatçıyı ve albüm resmini görüntülerken, kullanıcılar bir kalp simgesine dokunarak bir videoyu beğenebilir.

Spotify Keşfet, yeni müzik keşfetmeyi daha ilgi çekici, hatta belki biraz daha eğlenceli hale getirmeyi hedefliyor gibi görünüyor. Çalma listelerinizi genişletmek istediğiniz zamanlar için amaca yönelik bir şarkı öneri aracı olarak tasarlandı. Öte yandan, TikTok’ta videolar arasında gezinmek yalnızca nadiren üretken amaçlar için kullanıldığından, Keşfet, TikTok ve diğer sosyal medya platformları arasında bir ayrım yaparak geliştirilebilir.

“Spotify’da kullanıcı deneyimimizi geliştirmek için rutin olarak bir dizi test yapıyoruz” dedi… Bu testlerden bazıları, daha geniş kullanıcı deneyimimizin önünü açıyor ve diğerleri yalnızca önemli bir öğrenme işlevi görüyor.”

-Spotify

Spotify’da TikTok benzeri videolar test ediliyor: Spotify Keşfet

Bu yeni işlevin Spotify’a ne zaman eklenip yayınlanmayacağını henüz bilmiyoruz. Ancak en sevdiğiniz müzisyenler gelecekte Keşfet aracılığıyla kendi yetkili rutinlerini yayınlamaya başlarsa şaşırmayın.

 

Exit mobile version