in

Star Wars: KOTOR yeni nesle gelebilir

Bilenler bilir (Erhan sana diyorum), Knights of the Old Republic, hem RPG severlerin hem de Yıldız Savaşları hastalarının vazgeçilmez bir oyunudur.

Xbox ve PC’ye 12 yıl önce çıkan bu şaheser, söylentilere göre PS4, XB1 ve PC’ye Remake olarak uyarlanacak.

Cinelinx’in dediğine göre KOTOR Remake’i söylentileri bir süredir dolaşıyor. Yapılacak yükseltme işlemi grafikleri iyileştirmek ve çözünürlüğü artırmanın çok ötesine geçerek oynanışı da geliştirecek. Bu da bir ihtimal yeni görevler ve farklı hikayeler de deneyimleyebileceğimiz manasına geliyor (ki pek ihtimal vermiyorum).

Oyun ilk çıktığında grafikleriyle ve oynanışıyla büyülemişti ama bugün mobil platformlarda bile var ve yaşını çok belli ediyor. Fakat buna rağmen bir RPG oyunu olduğu için tekrar oynanma oranı yüksek.

İlk Yıldız Savaşları filminden 4000 yıl önce geçen konu, Cumhuriyet ve Darth Malak’ın yönettiği Sith’lerin savaşını konu alıyor. Sith’ler Cumhuriyet’i ve JEdi müttefiklerini güçsüzleştirmiş ve köşeye sıkıştırmış durumda. Hikaye birçok mekanda geçiyor, Sith’lerin Korriban’ı, Jedi’ların Dantooine’i ve Wookie’lerin de Kashyyk’ları var. Takını kurup, güçlenerek ilerliyorsun.

Xbox’ın başındaki Phil Spencer da bu fikri sevdiğini söylüyor

Şu an KOTOR 1 de KOTOR 2 de Steam’de mevcut. Göz atmanı öneririm, hatta KOTOR 2 iki hafta kadar önce güncellenerek 4K ve 5K çözünürlük desteğine sahip oldu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  BLOG: Saldırganlar ve kurbanlar için yeni araçlar