in

Synology, Disk Manager’ı yeniledi

Kurumlara ve bireylere yüksek performanslı, güvenilir, kullanıcı dostu cihaz ve çözümler sunan Ağa Bağlı Depolama (NAS) tedarikçisi Synology, iş hayatını kolaylaştıran yeni çözümü DiskStation Manager 5.2’yi  kullanıma sundu.

Kurumlar, yapılandırılmış ve yapılandırılmamış veriler ile baş etmek için yoğun şekilde para ve zaman harcıyor. Verilerin artış hızı, iş uygulamalarındaki karmaşıklığın ana nedenleri haline geliyor. Artan verilerin depolanmasının ve yönetilebilirliğinin sağlanması daha fazla önem kazanıyor. Synology’nin yeni tanıttığı DiskStation Manager 5.2 çözümü, daha fazla iş uygulamasının sezgisel veri metoduyla yönetilebilmesine olanak yaratıyor.

DiskStation Manager 5.2 (DSM), kurumlara ve bireylere para ve zamandan tasarruf etme olanağı sağlıyor. DSM 5.2 çözümü ile gelen “Docker” uygulaması, üçüncü parti geliştiricilerin eklentilerinin yönetilebilmesine imkan veriyor. Sistem yöneticilerinin hayatlarını kolaylaştıran uygulama, yüzlerce uygulamaya hükmedilmesine imkân sağlıyor. Bu sayede, iş süreçleri hızlı ve esnek şekilde yönetiliyor.

DSM

Veri miktarı her geçen gün inanılmaz bir şekilde artış gösteriyor. Fotoğraflar, videolar ve müzik dosyalarının hacmi sürekli büyürken, sosyal medya platformları da bu büyümeyi tetikliyor. İnternette sörf yapılırken istenilen bir notu “Note Station” uygulamasıyla hızlı şekilde kullanılan cihaza kaydetme olanağı sağlıyor. Bu uygulama, Chrome penceresindeki tüm web sayfalarının yakalanıp not oluşturulmasını ve istenildiği zaman kullanılmasına imkân veriyor. Note Station ile mobil telefondan veya PC’den alınan notlara hızlı bir şekilde erişilip tek tıkla iş süreçleri yönetiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türk polisi casus yazılım aldı mı?

Kurumlar ve bireyler için en önemli konuların başında güvenlik geliyor. Geliştirdiği ürün ve çözümlerle kendisini müşterilerinin güvenliğine adayan Synology, veri mahremiyetini güven altına alıyor. Sunduğu SMB 3 şifreleme desteği, DiskStation’daki verilerin Windows 8 ve Windows Server 2012 veya üzeri platformlarda güvenli olarak paylaşılmasına olanak sağlıyor. Bu sayede hassas bilgiler, üçüncü parti şifreleme çözümleri kullanılmadan korunabiliyor.