Tesla, DOGE’yi ödeme yöntemi olarak kabul etti: Dogecoin fiyatı yükseliyor

Dogecoin (DOGE) ile Tesla Cyberwhistle ve başka birkaç ürünü daha satın almak artık mümkün

Tesla, DOGE'yi ödeme yöntemi olarak kabul etti: Dogecoin fiyatı yükseliyor

Tesla, bazı ürünleri için ödeme olarak ilk meme kripto para birimi olan Dogecoin’i kabul etmeye başladı ve CoinMarketCap istatistiklerine göre Dogecoin’in fiyatı yüzde 12’den fazla arttı ve artmaya da devam ediyor.

Tesla, DOGE’yi ödeme yöntemi olarak kabul etti: Dogecoin fiyatı yükseliyor

Tesla, DOGE’yi ödeme yöntemi olarak kabul etti

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus da dahil olmak üzere bazı Twitter kullanıcılarına göre, DOGE ile Tesla Cyberwhistle ve “Giga Texas” kemer tokası almak artık mümkün.

Dogecoin, arabalar için kabul edilmemesine rağmen teknik olarak Tesla’dan elektrikli araba satın almak için kullanılabilir. DOGE, çocuklar için tasarlanmış 1900 dolarlık Tesla Cyberquad’ı satın almak için de kullanılabilir.

Tesla, DOGE’yi ödeme yöntemi olarak kabul etti: Dogecoin fiyatı yükseliyor

Aralık ayında bildirdiğimiz gibi Tesla, mal alımları için Dogecoin’i (DOGE) kabul etmeyi planlıyordu. Web sitesinin kaynak koduna baktıktan sonra, Twitter’dan @Tree_of_Alpha, Tesla’nın bu hafta başlarında bir DOGE ödeme seçeneğini test ettiğini keşfetti.

Tesla’nın web sitesi, Dogecoin dışında başka hiçbir kripto para birimini kabul etmediğini belirtiyor. Mart 2021’de Tesla Motors, Bitcoin ödemelerini denemeye başladı, ancak daha sonra çevresel kaygılar nedeniyle vazgeçti.

Dogecoin, Musk tarafından sıklıkla ödemeler için Bitcoin’den daha üstün bir alternatif olarak ifade ediliyor.

Exit mobile version