Twitter hesap silme ve devre dışı bırakma nasıl yapılır?

Twitter hesap silme ve devre dışı bırakma nasıl yapılır?

Twitter hesap silme ve devre dışı bırakma işlemi nasıl yapılır sorusunun yanıtı oldukça basit. Twitter’ı geride bırakmak istiyorsanız, basit birkaç adım yeterli…

Twitter, en popüler sosyal ağlardan. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Tüm tweetleriniz, takipçileriniz, favorilerinize aldığınız tweetler ve diğer verileri silerek, kalıcı olarak Twitter’a veda edebilirsiniz. Twitter’da hesabınızı anında kapatabilir, 30 gün içinde de Twitter sunucularından kalıcı olarak silinebilirsiniz.

Adım adım Twitter hesap silme işlemi nasıl yapılır?

İlk adım: Twitter hesabı devre dışı bırakma

Twitter hesabınızı silmek için, ilk etapta hesabı “devre dışı bırakmanız” gerekir. Hesabınızı devre dışı bıraktığınızda, Twitter, verilerinizi birkaç dakika içinde sosyal ağdan kaldırır. Hesabınız, kalıcı olarak silinmek için sıraya alınır. 30 gün içinde, Twitter, hesabınızı ve ilgili verileri kalıcı olarak siler. Verileriniz sonsuza kadar silinirken, herhangi bir kullanıcı eski Twitter kullanıcı adınızı kullanarak yeni bir hesap açabilir.

Twitter hesap silme ve devre dışı bırakma nasıl yapılır?

Fikrinizi 30 gün içinde değiştirir ve hesabınızı aktifleştirmek isterseniz, oturum açmanız yeterli. 30 gün içinde Twitter’a giriş yaparsanız takipçiler, favoriler ve diğer önemli veriler birkaç dakika içinde Twitter’a geri yüklenir.

Twitter hesap silme kalıcı olarak nasıl yapılır?

Hesabınızı silmek için, web tarayıcınızda Twitter’a giriş yapın. Akıllı telefon uygulaması ile bu işlem yapılamamaktadır. Bunun için web’de hesabınızda oturum açın. Kullanıcı profil resminize tıklayın ve hesap ayarları sayfanıza erişmek için “Ayarlar”ı seçin.

Twitter hesabınızın devre dışı bırakıldığı size bildirilecektir. Verileriniz, birkaç dakika içinde Twitter web sitesinden kaldırılır.

Twitter hesabını yeniden etkinleştirme

Hesap silme fikrinizi değiştirseniz, web tarayıcınızda Twitter web sitesini ziyaret edin. Kullanıcı adı ya da e-posta adresiniz ve şifreniz ile, Twitter’a giriş yapabilirsiniz. Bu işlem, hesabı yeniden aktif hale getirecektir.

Oturum açtıktan sonra tüm verilerin gelmesi birkaç dakika sürebilir. Bu işlem, mobil uygulama üzerinden yapılamamaktadır.

Exit mobile version