in

Twitter onaylı hesap başvurularını herkese açtı

Bugüne dek ünlüler, gazeteciler, sporcular, politikacılar ve benzeri kişiler için Twitter’ın kendi yürüttüğü onaylı hesap süreci, artık herkese açılıyor.

Mavi onay imiyle belirtilen onaylı hesaplar, ek özelliklere de sahip olacak. Bunlardan birisinin, sadece onaylı hesapların yanıtlarını görebilme seçeneği olduğu belirtilirken, diğer özellikler hakkında bilgi verilmedi. Şu anda Twitter’ın 310 milyon aylık kullanıcısından yüzde 0,06’sı onaylı kullanıcılardan oluşuyor.

Onaylı hesap sahibi olmak için ne gerekiyor?
Twitter’da onaylı hesap sahibi olmak için onaylanmış telefon no, onaylanmış e-posta adresi, hakkında kısmı, profil fotoğrafı, başlık fotoğrafı, doğumgünü, web sitesi alanlarının dolu olması ve Twitter gizlilik ayarlarından tweet’lerin herkese açık olarak seçilmesi gerekiyor.

Hesabın kişinin gerçek adına ait olması, şirket hesabının da tüzel adı kullanması gerekiyor. Aynı şekilde fotoğrafın ve e-postanın da kişiye/şirkete air olması gerekenler arasında.

Daha sonra onaylı hesap sürecini bu adresten başlatabilirsiniz.

Twitter, süreç başladıktan sonra sizden kimlik belgesinin taranmış hâlini, hakkınızda bilgi verebilecek web sitesi adreslerini (CV sayfası, LinkedIn ya da Facebook profilleri gibi) isteyebilir. Hesap onaylatma sürecinin ne kadar süreceği konusunda ise herhangi bir bilgi verilmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tabletlerde yazı devriminin ilk adımı Lenovo’dan geldi