Twitter Spaces artık web’den ses odalarına katılmanıza izin veriyor

Twitter Spaces artık web'den ses odalarına katılmanıza izin veriyor

Twitter Spaces’a katılmak için artık mobil uygulamalara girmeye gerek kalmayacak. Sosyal ağın, ses odaları özelliği ile ilgileniyorsanız, bunu Twitter’ın web sürümünden yapabileceksiniz.

Artık web’den Twitter Spaces’a katılabilirsiniz

Twitter Spaces’in sunduğu ses odaları deneyimine bu zamana kadar yalnızca iOS veya Android uygulamasından katılmak mümkündü. Ancak şimdi bu dinamik biraz daha erişilebilir olacak, çünkü ister masaüstü ister mobil olsun, herhangi bir odaya web tarayıcısından katılabileceksiniz.

Elbette, arayüz ekran boyutuna uyarlanacak ve tüm temel özelliklerini koruyacak. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi, ilgilendiğiniz odaya katılmadan önce ilgili tüm verileri görebileceksiniz. Katılmaya karar verirseniz, o zaman ayrılmanıza gerek kalmadan odaya doğrudan erişim düğmesine sahip olacaksınız.

Twitter‘a sorunsuz bir şekilde göz atmaya devam edebilmeniz için ses odası kartı yan tarafa yerleştirilecek. Böylece zaman çizelgenize bakarken veya Twitter’ın diğer bölümlerine göz atarken odadaki içeriği dinleyebileceksiniz.

Twitter ekibi, bu güncellemede, bu ses odaları için transkriptlerin ve hatırlatma ayarlarının dikkate alındığından bahsediyor.

Şu anda, Twitter’ın web sürümünden sesli oturumlara ev sahipliği yapmak mümkün değil, yalnızca diğer ses odalarına katılabiliriz. Bu nedenle, Twitter Spaces’ın mobil uygulamalara özel olmayı bırakmasını ve web sürümünü kullanmayı tercih edenlere aynı özellikleri sunmasını beklememiz gerekecek.

Exit mobile version