Twitter’da Fleets’i sessize alma [Nasıl Yapılır]

Twitter’da Fleets’i sessize alma [Nasıl Yapılır]

Twitter’ın, Instagram hikayelerini andıran yeni özelliğinden hoşlanmadıysanız, Twitter’da Fleets’i sessize alma nasıl yapılır anlattık.

Twitter’ın Fleets adlı “hikayeler” konseptini sunması, 24 saat içinde kaybolan medya ve metin içerikli paylaşımlar yapmanıza olanak tanır. Ancak Twitter’ın bu özelliğinden rahatsız olduysanız ve ana akışın en üstünden Fleets’i görmek istemiyorsanız, bu içerikleri sessize alabilirsiniz.

En başta şunu söyleyelim ki ne yazık ki, Twitter’da Fleets’ten sizi tamamen kurtaracak bir seçenek yok. Tek seçenek, Fleets içinde rahatsız olduğunuz hesapları tek tek, manuel sessize almak.

Adım adım Twitter’da Fleets’i sessize alma

Twitter’da Fleets özelliğini kullanan bazı hesapları sessize almak için, iPhone, iPad ve Android cihazlarınızda Twitter’a giriş yapın. Takip ettiğiniz kullanıcıların Fleets paylaşımlarını görüntülemek için ana sayfanın en üst kısmına gelin.

Bir Fleets, sadece o anda yayında olan bir paylaşım yapmış bir kişinin içeriğinde sessize alınabilir. Fleets’i sessize almak için, ilgili profilin Fleets balonculuğuna dokunup basılı tutun. Bu işlem, gizli ayarları ortaya çıkarır. İlgili Twitter kullanıcısının, kullanıcı adı ile “@ kullaniciadi kişisini sessize al” seçeneğine dokunun.

Hesabın mevcut ya da gelecekteki Fleets paylaşımlarını gizlemek için, “Fleets’i sessize al”, tweetlerini de görmemek için “Fleets ve Tweetleri sessize al” seçeneğine dokunun.

Twitter, ilgili profilde Fleets’i süresiz olarak kapatacak ve ana akışınızda görünmeyecektir. Tweetleri sessize alma sürecinde olduğu gibi Twitter, sessize aldığınız kişiye bununla ilgili bir bildirimde bulunmaz.

Birinin sesini açmak isterseniz, Twitter profil sayfasını ziyaret edin ve ardından “Bu hesaptaki Fleets’leri sessize aldınız” mesajının yanındaki, “Sesi aç”a dokunun.

Twitter’da Fleets’i sessize alma işlemi bu kadar pratik. Bunun yanında Twitter, takip ettiğiniz tüm hesapları sessize alsanız bile, Fleets satırını kaldırmanız. Bu nedenle, ana akışınızda Fleets her zaman yer almaya devam edecek.

Exit mobile version