in

Üç ayda üçüncü Xbox One indirimi

Kısa süre önce yeni konsolunun detaylarını açıklayan Microsoft, Xbox One fiyatını 30 dolar daha ucuzlatarak 249 dolara indirdi.

Son üç ayda üçüncü kez fiyat düşüren firma, orijinal Xbox One’a kıyasla yüzde 40 daha ufak olan ve dahili güç kaynağına sahip Xbox One S’in tanıtımı öncesi kısıtlı süreli bir kampanya başlattı.

Yeni konsol ise 2 Ağustosta Amerika, Avrupa ve Avustralya’da satışa çıkacak. 2 TB’lık model önden satışa çıkacak 399 dolar fiyat etiketine sahip olacak. 1 TB’lık modelin fiyatı 349 dolar, 500 GB’lık modelin ise 299 dolar olarak belirlenirken, bu iki modelin yıl sonu piyasaya çıkması bekleniyor.

Microsoft’un sık fiyat düşürmesinin ardında ise bu çeyrek raporundaki sonuçlar gizli. Firmanın oyun gelirleri 152 milyon dolar (yüzde 9’a denk geliyor) azalarak 1,53 milyar dolara indi. Bunun sebebi ise Xbox donanım gelirlerinin yüzde 33 azalması.

Diğer yandan Xbox Live’ın aylık kullanıcı sayısı yüzde 33 artarak 49 milyona ulaştı ve oyunlarla ilgili çevrimiçi hizmetlerden elde edilen gelir de yüzde 4 büyüdü. Ancak bunların büyük resimde etkili olması için çok daha büyük bir oyuncu kitlesinin Xbox için yanıp tutuşuyor olması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Nokia kendi markasıyla geri dönüyor