in

Ucuz Xbox modeli Series S, Ağustos ayında açıklanabilir

Ucuz Xbox modeli Series S, Ağustos ayında açıklanabilir
Ucuz Xbox modeli Series S, Ağustos ayında açıklanabilir

Geçtiğimiz haftalarda internete sızan bir belge Microsoft’un uygun fiyatlı bir oyun konsolu üzerinde çalıştığını gösteriyordu, sızdırılan yeni bilgilere göre Lockhart kod adı ile anılan Microsoft’un yeni ve ucuz konsol modeli, Xbox Series S ismi ile bu yılın Ağustos ayında duyurulacak.

Microsoft, ucuz bir Xbox modeli hazırlayabilir

Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden biri olana Microsoft, oyun konsolu ürünleri ile ilgili yaptığı çalışmalara devam ediyor. Sektördeki en önemli rakibi Sony’nin PS5 hamlesine Xbox Series X ile karşılık veren dev şirket, bununla yetinmeyecek gibi görünüyor.

Zira geçtiğimiz haftalarda sızdırılan bir belge, Microsoft’un ayrıca uygun fiyatlı bir oyun konsolu üzerinde çalıştığını gösteriyor. Project Lockhart ismi ile anılan bu çalışma ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Microsoft Xbox Series S çıkış tarihi

Microsoft’un uygun fiyatlı yeni oyun konsolu ile ilgili oldukça önemli bir gelişme yaşandı. Eurogamer sitesi, Lockhart kod adlı yeni oyun konsolunun Xbox Series S ismine sahip olacağını ve bu yılın Ağustos ayında duyurulacağını açıkladı. Buna göre yeni Microsoft Xbox Series S, bu yılın en çok konuşulan oyun konsollarından biri olan Xbox Series X’den öne tanıtılabilir.

Microsoft, uygun fiyatlı yeni oyun konsolu ile rakibi Sony’nin karşısına oldukça sağlam bir şekilde çıkmaya hazırlanıyor. İki model ile birlikte hem giriş seviyesindeki kullanıcılara hem de daha yüksek donanım özellikleri arayan kullanılara hitap edecek olan marka, kullanıcı kitlesini genişletmeyi amaçlıyor.

Yeni Xbox Series S ilgili iddialar uzun bir süreden beridir dile getiriliyor. Nitekim Microsoft’un Xbox Series X için yayınladığı “Dante” isimli geliştirme kiti, geliştiricilerin özel bir Lockhart modunu aktif hâle getirmesini mümkün kılıyor. Bu modda Microsoft’un ikinci konsoluyla ulaşmak istediği performans profili de mevcut bulunuyor.

Xbox Series S özellikleri

Xbox Series S özellikleri ile ilgili ifade edilen bilgiler şu an için yalnızca bir söylentiden ibaret kalıyor. Konuyla ilgili yapılan haberlere göre, uygun fiyatlı yeni oyun konsolu Xbox Series X ile aynı hızla bir CPU’ya sahip bulunuyor. Cihaz 7.5 GB RAM ve yaklaşık 4 TFLOP bir GPU performansı sunuyor. Yeni oyun konsolunun ayrıca 1080p ve 1440p monitörlere uygun bir şekilde tasarlandığı iddia ediliyor.

Yeni Microsoft Xbox Series S modelinin, bu özellikleri ile 13,5 GB RAM ve 12 TFLOP GPU ile gelmesi beklenen Xbox Series X’den çok daha uygun fiyatlarla satılması bekleniyor. Ağustos ayında duyurulması beklenen yeni cihazın daha başka hangi özelliklere sahip olduğu şu an için bilinmiyor. Microsoft’un ortaya atılan iddialar ile ilgili yaptığı bir açıklama bulunmuyor.