Uygulamadan çıkmadan iPhone’daki Telegram simgesini değiştirme

Uygulamadan çıkmadan iPhone'daki Telegram simgesini değiştirme

Uygulamadan çıkmadan iPhone’daki Telegram simgesini değiştirme nasıl yapılır, bu yazımızda anlattık. Telegram’ın popülaritesi son zamanlarda o kadar arttı ki, uygulama bu yıla 500 milyonun üzerinde kullanıcıyla başladı ve Sensor Tower tarafından en çok indirilen uygulamaların aylık sıralamasında WhatsApp’ı geride bıraktı. Gizlilik konusunu bir kenara bırakırsak, mesajlaşma platformunun en büyük avantajlarından biri, özelleştirme imkanlarındaki adımlar.

Uygulamadan çıkmadan iPhone’daki Telegram simgesini değiştirme

Buna bir örnek, temalarınızı oluşturma seçeneği, böylece varsayılanları kullanmak zorunda kalmazsınız. Bunun bir başka örneği, iOS için uygulama ayarlarında Telegram simgesini değiştirme alternatifi. Aşağıda nasıl yapılacağını açıklıyoruz, gerçekten basit.

Android her zaman iOS’tan çok daha özelleştirilebilir olsa da, Telegram simgesinin görünümünü ve rengini değiştirme özelliği iPhone’a özgü bir şey. iOS 14’ün getirdiği özelleştirme seçeneklerini kullanan üçüncü taraf uygulamalara başvurmaktan değil, bunu doğrudan Telegram uygulamasının içinde yapmaktan bahsediyoruz.

Uygulamadan çıkmadan iPhone’daki Telegram simgesini değiştirme

Bu işlem çok basit ve yalnızca üç basit adımdan oluşur:

Gördüğünüz gibi, iPhone’daki Telegram uygulamasının simgesinin tasarımını ve rengini değiştirmek, nasıl yapılacağını biliyorsanız çok hızlı ve kolay bir şey. Bir Android telefonunuz varsa, temaları ve arka plan renklerini seçebilirsiniz, ancak iOS’ta gördüğümüz simge değişikliğini veya ‘Görünüm’ bölümünü bulamazsınız. Çözüm, akıllı telefonunuzda yüklü tüm uygulamaların simgelerinin tasarımını değiştirmenize izin veren üçüncü taraf bir uygulamayı kullanmak.

Exit mobile version