in

WhatsApp bu iPhone ve Android telefonlarda çalışmayacak

WhatsApp bazı telefonlarda çalışmayacak

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, artık bazı telefonlarda çalışmayacak. WhatsApp, kısa bir süre önce Windows işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda çalışmayı durdurmuşdu. Bu da demek oluyor ki Windows işletim sistemine sahip olan telefonlar bir süredir WhatsApp uygulamasını artık kullanamıyor. Uygulama şimdi ise bu duruma ek olarak bazı Android sistemine sahip telefonlar ile bazı iPhone’larda da güncellemelerini durduracağını açıkladı.

Bir süre önce WhatsApp bazı Android telefonlar ve iPhone’larda çalışmayı durdurmuştu. Anlaşılan o ki, şimdi bu listeye yenileri de eklenecek. Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma platformu, resmi blog yazısında bir açıklama yaptı. Açıklamasında iOS7 ve daha eski işletim sistemine sahip olan iPhone’larda güncelleme almayacağını belirtti.

Aynı yazıda WhatsApp, bazı Android telefonlarda da artık desteklenmeyeceğini ve dolayısıyla çalışmayı durduracağını açıkladı. WhatsApp, 1 Şubat 2020 tarihinden itibaren 2.3.7 işletim sistemine sahip Android telefonlarda da artık güncelleme almayacağını ve çalışmayacağını belirtti.

Kısacası, eğer hala iOS7 veya 2.3.7 android işletim sistemine sahip ya da bu sürümlerden daha eski bir işletim sistemine sahip olan bir akıllı telefonunuz var ise, WhatsApp uygulamasını kullanabilmek için telefonunuzu güncellemelisiniz. Eğer telefonunuz için bir güncelleme seçeneği bulunmuyorsa, WhatsApp kullanmaya devam edebilmek için yapabileceğiniz tek şey telefonunuzu bir üst modele güncellemek olacak.

WhatsApp uygulamasının eski işletim sistemlerinde artık çalışmayacak olmasının nedeni ise eski versiyonlar için artık herhangi bir geliştirme yapmayacak olması olarak açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Google Keen, Pinterest ile rekabet edecek