in

WhatsApp, depolama alanı kullanımı ile ilgili yeni araçlar geliştiriyor

WhatsApp, depolama alanı kullanımı ile ilgili yeni araçlar geliştiriyor
WhatsApp, depolama alanı kullanımı ile ilgili yeni araçlar geliştiriyor

Kullanıcıların telefonlarında daha fazla alana yer açmasına izin vermek isteyen WhatsApp, depolama alanı kullanımı ile ilgili yeni araçlar geliştiriyor. WaBetaInfo sitesinde yer alan bilgilere göre, yeni güncelleme ile birlikte, kullanıcılar WhatsApp’ın depolama alanı kullanımı ile ilgili pek çok detayı görüntüleyebilecek ve bunları yönetebilecekler.

WhatsApp, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik geliştirdiği özelliklere bir yenisini daha ekliyor. Geçtiğimiz günlerde, çoklu cihaz desteği haberi ile pek çok kullanıcısını sevindirin popüler mesajlaşma uygulamasına şimdi de depolama kullanımı ile ilgili çeşitli araçlar ekleniyor.

Yeni WhatsApp güncellemeleri ile ilgili haberlerin yer aldığı WaBetaInfo sitesine göre, WhatsApp, depolama kullanımı ile ilgili çeşitli çalışmalar yapıyor. Henüz geliştirme aşamasında bulunan yeni özelliğin, kullanıcılar açısından oldukça yararlı olacağı ifade ediliyor.

WhatsApp depolama alanı kullanımı ile ilgili araçlar, telefonda yer açmak için kullanılacak

WaBetaInfo sitesinde yer alan bilgilere göre, kullanıma sunulacak yeni araçlar sayesinde, kullanıcılar telefonlarında yer açabilecek. Kullanıcılar WhatsApp uygulamasında yer alan dosyaları çeşitli filtreler aracılığı ile görebilecek. Bu filtreler, WhatsApp uygulamasının kapladığı depolama alanı, sohbetlerdeki dosyalar ve bu dosyaların ne kadar yer kapladığı ile ilgili çeşitli bilgiler verecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Facebook dikey video formatını tanıtırken, TV uygulamalarını doğruladı

WhatsApp depolama alanı kullanımı ile ilgili araçlar sayesinde kullanıcılar telefonlarındaki büyük dosyaları görebilecek ve bunları telefonlarından temizleyerek, daha fazla alan açabilecekler.

WhatsApp depolama alanı kullanımı ile araçlar geliştiriyor

WaBetaInfo tarafından yayınlanan görsele göre, Depolama Alanı Kullanımı başlığı taşıyan yeni sayfada şu bilgiler yer alıyor:

  • İlk bölümde WhatsApp uygulamasının kullandığı alan ve telefonda kalan toplam alan gibi bilgilere yer veriliyor. Ve bu bilgiler bir çubukta renklendiriliyor.
  • İkinci bölümde ise kullanıcılar telefonlarında yer alan dosyaları görüntüleyebiliyor. Whatsapp, bu dosyaları büyük boyutlu olandan küçük boyutlu olana göre sıralıyor. Bu sayede kullanıcılar, telefonlarında yer işgal eden dosyaları tespit edip, silme imkanı yakalıyor.
  • Son kısımda ise Sohbetler isimli bir bölüm yer alıyor. WhatsApp, bu bölümde kullanıcıların yaptığı sohbetlere ve bu sohbetlerin içerdiği dosyaların büyüklüğü ile ilgili bilgilere bilgi veriyor.

WhatsApp, depolama alanı kullanımı ile ilgili özelliği için geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Söz konusu özelliğin yakın bir tarihte kullanıcılarla buluşabileceği ifade ediliyor. WaBetaInfo’da yer alan bilgilere göre yeni özelliğin iOS platformlarında da kullanıma sunulması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Apple yeni Mac modellerini tanıttı