in

WhatsApp Karanlık Mod, iPhone için de yolda

WhatsApp Karanlık Mod özelliği iPhone için de yolda

WhatsApp beta sürümünde test edildikten sonra eklenen karanlık mod nihayet iPhone için de geliyor.

Karanlık Mod yakında iOS için WhatsApp’a geliyor. Uygulamanın TestFlight beta programına katılan kullanıcılar, karanlık tema ayarının nihayet iPhone’a geldiğini doğrulayarak ayarı, en son test notlarında gördüler.

Bu özellik yakın zamanda Android için de WhatsApp‘a eklenmişti. Kullanıcılar karanlık modu elle seçebilir veya uygulamayı telefonunun bulunduğu durumla eşleşecek şekilde ayarlayabiliyor. Ayrıca telefonunuzun ne zaman değişeceğini de ayarlayabilirsiniz. Bu özellik şu an beta sürümünde bulunuyor. Beta sürümünde yapılan testler de tüm kullanıcılara yaklaşık bir ay gibi bir sürede sunulmaktadır. Yani bu durum sadece iOS TestFlight uygulaması aracılığıyla WhatsApp beta kullananların şu anda erişime sahip olacağı anlamına geliyor.

Diğer yandan iOS TestFLight üzerinde WhatsApp beta sürüm için alımlar dolu durumda ve yeni kullanıcılar beta testlerine katılamıyorlar. Yani iPhone sahipleri WhatsApp karanlık mod kullanmak için biraz daha bekleyecekler.

iOS’ta WhatsApp karanlık modu nasıl açılır?

Ayarlar’a girin.

Sırasıyla Genel> Erişilebilirlik> Ekran Kolaylıkları > Renkleri Ters Çevir menülerine dokunun.

Akıllı Ters Çevir ibaresini açın.

Artık cihazdaki tüm uygulamalarda karanlık temayı kullanabilirsiniz.

Karanlık Mod faydalı mı?

Karanlık Mod, OLED ekranlı telefonlarda enerji kullanımını düşürerek pil tasarrufu sağlıyor. Apple, iPhone X sonrasında OLED ekranlı modellerini tanıttı ve güncel modellerin tamamı bu ekranı kullanıyor.

Ayrıca bilgisayar ve akıllı telefon gibi cihazların ekranları mavi bir ışık yayıyor, bu da göz yorgunluğuna sebep olduğu gibi uykuya dalmayı da olumsuz etkiliyor. Uzmanlar bu sebeple uykuya dalmadan en az yarım saat önce cihaz kullanımını bırakmayı tavsiye ediyor. Karanlık Mod bu anlamda da fayda sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Domino’s, WhatsApp üzerinden eve servis hizmeti başlattı