WhatsApp sarhoş modu nedir ve nasıl kullanılır?

WhatsApp sarhoş modu nedir ve nasıl kullanılır?

WhatsApp’ı alkolün etkisi altında kullanmak pek iyi bir fikir değil. Bu yüzden WhatsApp için geliştirilmiş bir mod var. Evet yanlış duymadınız adı da sarhoş modu. Bu yazıda sizlere WhatsApp sarhoş modunun ne olduğu ve nasıl çalıştığı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. İşte WhatsApp sarhoş modu ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgiler.

WhatsApp, gizlilik politikalarını değiştirmesine rağmen insanlar arasında hala çok popüler. Ortaya çıkan tüm tartışmaların ortasında, bir geliştirici ekibi yeni bir özellik yarattı: Sarhoş modu.

Whatsapp sarhoş modu nedir?

Çinli şirket Gree Electric, kullanıcıların alkolün etkisi altındaki uygulamaları kullanmasını engellemeye kararlı böyle bir sistemin patentini almakla görevliydi. Kullanımı sadece mesajlaşma servisiyle sınırlı kalmayacak, aynı zamanda Facebook veya Instagram gibi diğer uygulamalarda da geçerli olacak.

WhatsApp sarhoş modu nasıl çalışır?

WhatsApp: Sarhoş modu nedir ve nasıl çalışır?

‘Sarhoş modu’, cihazların farklı işlevlerini devre dışı bırakan ‘uçak moduna’ benzer bir şekilde çalışacak. Şimdilik, Gree Electric’in bir patenti olmaya devam eden bu sistem, hiç şüphesiz kullanıcılar için utanç verici olabilecek durumlardan kaçınmaya yardımcı olacaktır.

Bir kullanıcı ‘sarhoş modunu’ etkinleştirdiğinde, sistem WhatsApp’ın ve seçtiği diğer uygulamaların işlevlerini belirli bir süre için sınırlar. İşletim sırasında sistem, ekrana dokunmayı kolaylaştırmak için arayüzü basitleştirir.

Bu çekici sistemin geliştirme aşamasında olduğu ve iOS ve Android cihazlara ulaşıp ulaşamayacağı henüz bilinmiyor. Bununla birlikte, WhatsApp gibi uygulamaların güvenliği artırmak için farklı araçlar bulunuyor.

Exit mobile version