WhatsApp uçtan uca para transferleri özelliğini test ediyor

WhatsApp uçtan uca para transferleri ve çoklu cihaz desteği ile kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor

WhatsApp uçtan uca para transferlerini ve çoklu cihaz desteğini test ediyor

WhatsApp uçtan uca para transferleri ve çoklu cihaz desteği gibi heyecan verici yeni özellikler geliştiriyor. Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, arkadaşlar arasında para transferlerinin yanı sıra, iPad ve Android tabletler için çoklu cihaz desteği üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor.

Brezilya ve bazı ülkelerde test edilmeye başlanan yeni ödeme sisteminin beta sürümüne ulaşması, bu büyük değişikliklerin yakın zamanda kullanıcılara sunulabileceğini düşündürüyor.

WhatsApp’ı binlerce küçük işletme için temel bir araca dönüştürebilecek bu yeniliğin yanı sıra, iPad için çoklu cihaz işlevi de WhatsApp ekibinin gündeminde. Bu özellik, kullanıcıların uzun zamandır istediği gibi anlık mesajlaşma uygulamasının çeşitli cihazlarda aynı anda kullanılabilmesini sağlayacak.

WhatsApp uçtan uca para transferleri

WABetaInfo, Android 2.21.17 için Beta sürümünden yapılan testlerde bu iki işlevi açıklıyor. Başta da söylediğimiz gibi Brezilya ve Hindistan’da bulunan kullanıcılar bu özelliği ilk deneyenler oldu. Ayrıca sohbetlerde bu yeni ödeme şeklini ilk test edenler de onlar olacak.

Hindistan için beta sürümünün dosya paylaşma ve fotoğraf çekme işlevlerinin yanında yeni bir seçenek sunduğu paylaşılan görsellerde gözüküyor. Herhangi bir sohbette konum, kişi, fotoğraf paylaşmak veya para göndermek artık mümkün olacak.

WhatsApp uçtan uca para transferlerini ve çoklu cihaz desteğini test ediyor

Bu seçeneğin uygulamaya girişi büyük bir devrim olabilir. WhatsApp, bu sistemi, arkadaşların para alışverişi yapmasına izin vermekten, bir restoran veya çiçekçiye sipariş için ödeme yapmak gibi ticari faaliyetler için de kullanılabilir hale gelmesini planlıyor.

Şirketin niyeti açıkça bu özelliği gelecekte herkese genişletmek olsa da bunun için biraz daha beklemesi gerekiyor.

iPad’de çoklu cihaz desteği

WhatsApp, belki de ödeme sisteminden daha fazla beklenen başka bir değişiklik üzerinde de çalışıyor. Bir ay önce aylardır konuşulan çoklu cihaz özelliği beta sürümü olarak kullanıcılara sunuldu ancak iPad’lerle uyumsuzluk yaşanıyordu.

Yeni bir sürüm, Apple cihazlarıyla çalışmaya başlıyor ve şirket yakında Android tabletler içinde uyumluluğun geleceği sözünü verdi. Bir QR kodu aracılığıyla, kullanıcılar tüm cihazlarını aynı WhatsApp hesabı altında bağlayabilecekler.

Her iki yeni özellik de beta sürümlerini cep telefonlarına yüklemiş olanlar için kullanılabilir durumda. Bu test sürümlerinin daha kararsız halde olduklarını ve sistem sorunlarına neden olabileceklerini hatırlatmakta fayda var.

Kullanıcıların büyük çoğunluğuna ulaşmaları zaman alacak olsa da bu iki özellik, WhatsApp’ın gelecek vizyonunu yansıtıyor. Büyük lansman için kesin bir tarih ise henüz verilmedi.

 

Exit mobile version