WhatsApp’ta ses kayıtları duraklatılabilecek

Bu son gelişme, sesli notların arayüzünü ve işlevselliğini geliştirmek için WhatsApp çeşitli çalışmalarına bir yenisini ekledi

WhatsApp'ta ses kayıtları duraklatılabilecek

WhatsApp’ın yeni ses kayıt modu nedir? Artık WhatsApp’ta ses kayıtları duraklatılabilecek. Whatsapp’a göre bu yenilik ile sesin kaydedilme şekli değişiyor. Bu işlev, sesli mesajları istediğiniz zaman kolaylıkla kaydetmenize olanak tanıyacak.

WhatsApp sesli notlarınızı duraklatmanıza ve kayda devam etmenize izin verecek

WhatsApp, yeni sesli not özelliklerini denemeye devam ediyor. Sohbetten çıktıktan sonra bile sesli notları dinlememize, sesleri metne aktarmamıza vb. izin verecek yeni bir işlevi test ettiğini zaten görmüştük.

Şimdi, WhatsApp yazılımına yakında gelecek ve sesli not kaydetme şeklimizi değiştirecek yeni bir dinamiği inceliyoruz. Bugüne kadar WhatsApp, sesli not kaydetmemiz için tek seferlik bir hak veriyordu. Yani ses kaydını duraklatamaz veya durduramaz ve daha sonra bitiremezsiniz. Tek seferlik kayıt yapar ve olduğu gibi gönderirsiniz. Bu dinamik, WaBetaInfo tarafından da belirtildiği gibi değişebilir.

WhatsApp, kullanıcıların kaydı duraklatmasına izin verecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Yani artık bir kerede kaydedip göndermek zorunda değilseniz.

WhatsApp’ta ses kayıtları duraklatılabilecek

Böylece, başka bir şey yapmak için duraklayarak, segmentler halinde ses kaydederek çoklu görev yapabilirsiniz. Kaydı tamamladığınızda da gönderebilirsiniz. Yeni ses kayıt işlevi, şu anda test aşamasında olan yeni WhatsApp sesli not kaydedicisine dahil edilecek.

Sesi göndermeden önce ön izlemenize izin vermenin yanı sıra, sesinizi kaydetmeye devam edebilmeniz için yeni bir sembol de bu geliştirme ile eklenecek. Sesi kaydederken, kayda devam etmek için mikrofon simgesine tıklayarak istediğiniz zaman duraklatabilir veya yeniden başlatabilirsiniz.

Exit mobile version