in

Windows için en iyi video dönüştürme programları (2020)

Windows için en iyi video dönüştürme programları 2020
Windows için en iyi video dönüştürme programları 2020

Windows işletim sistemli bilgisayarınız için 2020 yılında en iyi video dönüştürme programları hangileri merak ediyorsanız bu yazıya bir göz atmanızda fayda var. İşte sizin için bir araya getirdiğimiz en iyi video dönüştürücüler.

Windows için en iyi video dönüştürme programları (2020)

Bugünlerde bir videoyu birden fazla cihazda oynatmak bazen bir sorun haline gelebiliyor. Zira bazı video formatları bazı cihazlar tarafından oynatılamayabiliyor. Bu da bizi bir video dönüştürme programı kullanmaya yönlendiriyor.

Bugün Windows PC’ler için geliştirilmiş çok sayıda video dönüştürücü program bulunuyor. Peki bu programlardan hangileri çok sayıda özelliği, oldukça kullanışlı bir şekilde soruyor? Şayet sizde videolarınızı farklı formatlara dönüştürmek için iyi bir program arıyorsanız Sizin için bir araya getirdiğimiz, ücretli ve ücretsiz en iyi video dönüştürme programları arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Bu listede yer alan programların tamamı kullanımı kolay, kaliteli video çıkışı sağlayan, video dosyalarınız hızlı bir şekilde dönüştüren, çeşitli işletim sistemlerinde kullanılabilen ve kötü amaçlı yazılım içermeyen programlar arasından seçilmiştir.

VideoProc

Digiarty tarafından geliştirilen VideoProc, en iyi video dönüştürücü programdır. Ücretli bir yazılım olan VideoProc’un ücretsiz bir sürümü de mevcuttur. Ücretsiz sürümüde programın sahip olduğu hemen hemen tüm özellikler mevcuttur. Fakat dönüştürülebilecek videoların uzunluğu yalnızca 5 dakika ile sınırlandırılmıştır

VideoProc, kullanıcılarına oldukça mükemmel bir video kalitesi sunar ve dönüştürme işlemlerini oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirir. Oldukça basit ve kullanışlı bir arayüze sahip olan programın kullanımı da oldukça kolaydır.

VideoProc yalnızca bir video dönüştürme programı değildir. Aynı zamanda videolarınızı birleştirmenize, kırpmanıza, çevirmenize ve daha farklı birkaç şekilde düzenlemenize imkan sunmaktadır. VideoProc’da GoPro kullanıcıları göz önünde bulundurularak geliştirilmiş bazı özellikler de mevcuttur.

VideoProc, AVI, MOV ve MP4 başta olmak üzere 70’den fazla video formatını desteklemektedir. Profesyonel kullanıcılar kadar başlangıç düzeyindeki kullanıcılara da hitap eden bu program, 4K video çözünürlüğünün yanı sıra 8K video çözünürlüğünü bile desteklemektedir. İlk olarak Windows işletim sistemlerinde kullanılabilen bu yazılım artık, Macbook Air ve Macbook Pro gibi MacOS işletim sistemli bilgisayarlarda da kullanılabilmektedir.

Wondershare UniConverter

Windows için en iyi video dönüştürme programları arasında yer alan Wondershare UniConverter, bir video dönüştürücü tarafından sunulabilecek tüm özellikleri kullanıcılarına sunmaktadır.

Wondershare UniConverter programının da VideoProc gibi ücretsiz sürümü bulunmaktadır. Fakat bu sürüm çeşitli kısıtlamalara sahiptir. Örnek vermek gerekirse, ücretsiz sürümde, bir videonun yalnızca üçte birini dönüştürebilirsiniz. Video dönüştürme hızı, ücretli sürüme göre çok daha yavaştır.

Wondershare UniConverter, yalnızca bir video dönüştürücü değildir. Aynı zamanda, ekran kaydı yapmanıza imkan veren ve çok sayıda video dönüştürme araçlarına sahip olan oldukça gelişmiş bir yazılımdır. Hem yeni başlayan kullanıcılara hem de daha ileri düzey kullanıcılara hitap eden bu yazılımın oldukça kullanışlı bir arayüzü bulunmaktadır.

Wondershare UniConverter, MP4, MOV ve MPEG dahil 35 video formatını işleyebilmektedir. MacOS sürümü de bulunan yazılım 4K çözünürlüklü video dönüşümlerini de oldukça sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

DivX Converter

DivX Converter’ın ücretsiz ve pro üzere iki sürümü bulunmaktadır. Yazılımın ücretsiz sürümü, oldukça makul bir dönüşüm hızı, yüksek kaliteli çıktı ve 4K video desteği sunar. MP4, MOV, AVI ve daha fazlası dahil olmak üzere bir düzineden fazla format seçeneği mevcuttur. Diğer birçok video dönüştürme programının aksine, DivX’in ücretsiz sürümü de oldukça kullanışlı.

DivX Converter Pro sürümünü, ücretsiz sürümden ayıran başlıca özelliği video dönüştürme işlemini daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmesidir. Bunun dışında Pro sürümde daha fazla profil ve daha çok sayıda özel ayar da bulunmaktadır. DivX Converter kurulum sırasında otomatik olarak Divx Player, Media Server, DivX Web Player ve Avast Antivirus programlarını da kurmaktadır. İlgili seçeneği devre dışı bırakarak bu yazılımların kurulmasını engelleyebilirsiniz.

Windows için en iyi video dönüştürme programları arasında yer alan DivX Converter’ın Mac versiyonu de mevcuttur. Programın pro sürümü ise 20 dolar gibi bir fiyatla satılmaktadır.

Freemake Video Converter

Diğer video dönüştürücü programlar gibi, Freemake Video Converter’ın da ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmaktadır. Ücretli versiyon ile ücretsiz versiyon arasındaki fark oldukça büyüktür.

Ücretsiz versiyonun en büyük dezavantajı Freemake Video Converter logosunun tüm videoların başına ve sonuna otomatik olarak eklenmesidir. Videonun kalanında ise ortada bir metin bulunmaktadır. Bu da Freemake Video Converter’ın ücretsiz sürümünü kullanılmaz hale getirmektedir.

Programı indirip, ücretsiz versiyonunu denedikten sonra memnun kalırsanız ve söz konusu kısıtlamaları kaldırmak isterseniz, ücretli versiyona geçiş yapabilirsiniz. Freemake Video Converter, size AVI, MP4 ve MOV formatları başta olmak üzere 17 video formatında işlem yapma imkanı sağlayacaktır.

4K çözünürlüklü vidoları da destekleyen bu programın, video çıktıları da oldukça kaliteli ve hızlıdır. Çok sayıda ön ayarlı profiller oluşturabileceğiniz Freemake Video Converter’ın aylık ücreti 10 dolardır. Ve bu program yalnızca Windows işletim sistemli bilgisayarlarda kullanılabilmektedir.

WonderFox HD Video Converter Factory

En iyi video dönüştürücüler arasında yer alan WonderFox HD Video Converter Factory’nin ücretsiz sürümünü kullanarak 5 dakikaya kadar olan tüm videoları dönüştürebilir ve internet üzerinden 5 adet videoyu ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Kullanımı oldukça kolay olan bu yazılım bu açıdan yeni başlayanlar için oldukça idealdir, AVI, MOV, MP4 ve MPG gibi 21 adet video formatını destekleyen WonderFox HD Video Converter Factory, 4K videolar da dahil olmak üzere tüm videoları oldukça kaliteli bir şekilde dönüştürebilmektedir. Yalnızca Windows sürümü bulunan programın video dönüştürme hızı ise tatmin edici düzeydedir.

Movavi Video Converter

Movavi Video Converter tamamen ücretli bir yazılımdır. Her videonun yalnızca yarsını dönüştürmenize imkan sağlayan 7 günlük bir deneme sürümü ile gelen program, gezinmesi kolay, kullanışlı ve modern bir arayüze sahiptir. Movavi Video Converter ile yüksek kalitedeki videoları oldukça kaliteli ve hızlı bir biçimde dönüştürmek mümkündür.

AVI, MP4, MOV ve MPG gibi popüler video formatlarının yanı sıra 17 kadar video formatı üzerinde işlem yapmanıza imkan sağlayan bu programın yalnızda Windows değil, Mac versiyonu da bulunmaktadır. Movavi Video Converter, tüm bu özellikleri ile Windows için en iyi video dönüştürme programları arasında yer almayı hak etmektedir.

Any Video Converter

Any Video Converter, ücretsiz sürümü ile sağladığı çok sayıda özellik sayesinde, dar bütçeli çok sayıda kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Makul kalitede video çıktıları sağlayan bu programın hızı da oldukça başarılıdır.

Any Video Converter’da önceden ayarlanmış şekilde gelen 150’den fazla profil bulunmaktadır. MP4, AVI ve MOD gibi popüler video formatlarının yanı sıra 17 video formatını başarılı bir şekilde dönüştüren bu yazılım, ayrıca temel birkaç video düzenleme aracına da sahiptir.

Windows ve Mac cihazlarda kullanılabilen bir program olan Any Video Converter’in ücretli sürümünde, ekran kaydedici ve DVD dönüştürme gibi özellikler de bulunmaktadır.

HandBrake

HandBrake tamamen ücretsiz bir video dönüştürme yazılımıdır. Açık kaynak kodlu olan bu program Windows, MacOS ve Linux’ta da kullanılabilmektedir. Üstelik HandBrake’i kullandığınızda herhangi bir reklamla ve ek yazılım yükleme problemi ile karşı karşıya kalma durumunuz olmaz.

HandBrake, ücretsiz bir programa göre oldukça kaliteli video çıktıları sunar. Video dönüştürme işlemleri genellikle yavaştır. MP4, M4V, MOV ve MPEG de dahil olmak üzere bir düzineden fazla video formatı desteklenmektedir.

HandBrake tarafından desteklenen en yüksek video çözünürlüğü 2160p’dir. Ücretsiz olan bu yazılımın arayüzü, diğer bazı ücretli yazılımlara göre biraz daha karmaşıktır. Bu yüzden yeni başlayan kullanıcıların, alışması biraz zaman alacaktır. HandBrake, tüm bu özellikleri ile Windows için en iyi video dönüştürme programları arasında yer almayı kesinlikle hak etmektedir.